Сільгоспвиробники викопали понад 50% посівних площ цукрових буряків

19 жовтня 2017 103 0
Цукровий буряк
Kurkul.comЦукровий буряк

Станом на 17 жовтня, в Україні викопано більше половини посівів цукрових буряків.

Про це повідомили в НАЦУ «Укрцукор».

«Всього накопано близько 7 млн. т, середня урожайність становить 433 ц/га, що на 6% менше ніж минулого року в аналогічний період», — коментує аналітик сировинних ринків та сільського господарства НАЦУ «Укрцукор» Василь Долінський.

Найбільше врожаю зібрано у Вінницькій (1,4 млн. т.), Хмельницькій (1,1 млн. т.), Тернопільській (0,7 млн т.), Полтавській (0,6 млн т.) областях.

У Волинській області очікують швидке закінчення сезону, уже викопано 81% посівів цукрових буряків. На Харківщині, Львівщині, Київщині викопали більше третини, в той час коли Миколаївщина лише наближається до цієї позначки.

«Урожайність цукрових буряків у поточному сезоні нижча через погодно-кліматичні умови, тому західні та «поливні» південні області отримали набагато кращі результати ніж центральні та східні. Отримати більше 500 ц/га вдалося аграріям із Херсонської, Хмельницької, Львівської, Тернопільської областей. Тоді як у регіонах, які страждали весною від холоду, а у літку від нестачі опадів — Харківська, Київська, Черкаська, Сумська області, — середня урожайність коливається у діапазоні 340-370 ц/га», — пояснює Василь Долінський.

Виконано за допомогою Disqus