В НААН розробили засади аграрної політики до 2026 року

23 жовтня 2017 245 0
Члени НААН
Kurkul.comЧлени НААН

Національна академія аграрних наук (НААН) підготувала та подала Президенту України проект закону «Про засади аграрної політики до 2026 року», адаптований до європейського законодавства. Про це розповів в ексклюзивному інтерв'ю AgroPolit.com президент НААН Ярослав Гадзало.

«Потрібно забезпечити Конституційну вимогу і дати  людям право вільно розпоряджатися своїм майном — земельними паями. Однак, щоб ринок землі запрацював, треба ретельно виписати прозору та ефективну законодавчу базу. Вчені НААН підготували проект закону «Про засади аграрної політики до 2026 року», адаптований до європейського законодавства. Ми надіслали його Президентові України декілька днів тому. У ньому прописано, як вирішити всі ключові проблеми галузі, та що зробити,  щоби цивілізованим шляхом відкрити ринок землі», — пояснив він.

Ярослав Гадзало також додав, що є ще ряд  суміжних проблем (якість землі, екологія), які потрібно врахувати при  відкритті ринку.

«Під час круглого столу в НААН наші вчені обговорили 4 основні проблеми, пов’язані зі збереженням родючості ґрунтів, їхньою деградацією, екологічною безпекою виробництва  тощо. Також важливо перед відкриттям ринку зрозуміти правильний алгоритм використання біологічних препаратів для захисту від хвороб посівів та шкідників і зменшити навантаження хімічних препаратів на землю. Академія має загальне бачення,  як вирішити  ці проблеми  і спільно з FAO робить правильні кроки  у цьому процесі. Розроблена  Інститутом ґрунтознавства імені Соколовського карта дозволить в режимі он-лайн контролювати кожен гектар української землі, бачити  у ньому вміст запасу корисних речовин тощо. Це значно  полегшить вихід  української продукції на ринок Європи, адже остання приймає «паспорт» продукції, де прописано, які препарати вносили у землі, де вирощувалося зерно чи  інша сировина», — підсумував він.

Виконано за допомогою Disqus