Коливання температури спричинило поширення шкідників у посівах озимих

23 жовтня 2017 128 0
Озиме жито
Kurkul.comОзиме жито

Різке коливання температури повітря в нічні та денні години, а також збільшення кількості опадів негативно вплинули на розвиток та поширення шкідників у посівах озимих культур. Про це повідомляє Держпродспоживслужба.

Станом на 20 жовтня рослини озимих колосових культур здебільшого знаходяться у фазах сходи — 3-й листок, початок кущення, озимий ріпак — у фазах 2-4 листка, формування розетки. Стан посівів характеризується переважно як задовільний. У Степу на окремих площах сходи зріджені, що зумовлено недостатньою кількістю вологи в ґрунті під час посіву культур.

В степових, подекуди лісостепових областях, після випадання опадів, у посівах озимої пшениці, розміщених здебільшого після стерньових попередників, активізувалось живлення личинок хлібного туруна (жужелиці) І-ІІІ віків, які за середньої чисельності 0,5-2, макс. 3 екземпляри на кв. м в осередках Луганської області пошкодили 1-5% рослин. Подекуди гусениці озимої совки пошкодили до 4% рослин.

Також, в озимині в допороговій чисельності злакові попелиці, цикадки, хлібні блішки пошкодили 1-10, макс.15% рослин, злакові мухи та травоїдні клопи — 0,5-5%.

У Лісостепу та Полісся на 1-16% обстежених площ озимих зернових борошнистою росою, септоріозом, бурою листковою іржею, кореневими гнилями уражено 1-3% рослин.

 

Виконано за допомогою Disqus