Посуха на півдні призвела до погіршення якості картоплі

23 жовтня 2017 112 0
Картопля
Kurkul.comКартопля

Південь України все більше страждає від посухи та високих температур влітку. Посушливі умови призвели до погіршення якості та зниження врожаю картоплі. 

Про це повідомляє agrotimes.net.

Через високі температури ґрунту посилюється дія вірусів. Бульби, уражені вірусними хворобами, за весняного садіння знижують схожість через порушення балансу гідролізуючих речовин. 

Характерними ознаками є передчасне пробудження вічок на бульбах, утворення витягнутих паростків, формування дрібних і хворих репродуктивних органів, прогресуюче зниження врожайності та погіршення якості бульб у наступних репродукціях. 

Науковці Інституту зрошуваного землеробства провели аналіз даних метеорологічних спостережень на Півдні за останні 24 роки й установили, що середньодобова температура підвищилася на 1 град. порівняно з попереднім 30-річним періодом. Річна кількість опадів у регіоні зменшилася за цей час на 20 мм. 

У період весняного терміну садіння картоплі підвищилася сума активних температур повітря вночі до 26 град., удень поверхня ґрунту нагрівалася до 30 град. Влітку нічна температура підвищилася до 30 град., денна — понад 40 град. Такі умови прискорюють процес виродження картоплі. 

Виконано за допомогою Disqus