Поголів’я свиней до 2018 р. буде найнижчим за сучасну історію України — Панкратов

23 жовтня 2017 133 0
Свиня
Kurkul.comСвиня

Поголів’я свиней на початку 2017 р. виявилося чи не найнижчим за останні 10 років. Наразі кількість свиней продовжує знижуватися.

Про це повідомив аналітик сільськогосподарських ринків та національний консультант ФАО Андрій Панкратов на своїй сторінці у Facebook.

«Насправді, з початку року поголів’я трошки побільшало, але через сезонні коливання порівнювати його має сенс тільки з відповідним місяцем минулого року. І тут ми побачимо, що відставання від минулорічних показників станом на 1 жовтня сягнуло вже 9,3% (6 млн. 762 тис. голів проти 7 млн. 454 тис. голів), тоді як на 1 січня різниця становила 5,8%», — зазначиа Андрій Панкратов.

За його словами, найбільше поголів’я скоротилося у сільськогосподарськиї підприємствах. Станом на 1 жовтня там утримувалося на 10,1% менше свиней ніж торік (3,427 млн. голів проти 3,814), хоча на початок року відставання було на рівні всього 3,7%.

Основними факторами скорочення поголів’я стали:

  • АЧС;
  • низька прибутковість в минулому році, наслідки якої почали проявлятися в повній мірі;
  • доволі високі ціни на живець;
  • ремонт потужностей та оновлення поголів’я відразу на декількох крупних підприємствах.

В господарствах населення скорочення поголів’я відбувається повільно, але стабільно.

Станом на 1 жовтня різниця з попереднім роком складала 8,4% (3,334 млн. голів проти 3,639), а на 1 січня вона була не набагато меншою — 8,1%.

Частка поголів’я в сільгосппідприємствах на 1 жовтня склала 50,7%, що вже трошки менше ніж торік (51,2%) але все ще вище половинної відмітки.

«Отже що нам дає розуміння цієї картини? По-перше, це те, що тенденція скорочення поголів’я свиней в господарствах населення продовжується і вона майже не реагує на тимчасові ринкові фактори, тобто є еволюційною. Професійний свинарський сектор, навпаки, доволі чуттєвий до змін прибутковості і ризиковості бізнесу і проявляє доволі логічну і прогнозовану реакцію. Поки що ця реакція є трошки запізнілою, адже, наприклад, в ЄС і пік цін відбувся раніше і відповідне збільшення виробництва сталося скоріше, але все ж таки з’являються ознаки сталого ринку і в нас», — зазначив Андрій Панкратов.

Виконано за допомогою Disqus