Ринок зерна виходить із «тіні» — Мартинюк

31 жовтня 2017 135 0
Зерно в руках
Kurkul.comЗерно в руках

Обговорення поточних проблем роботи на аграрному та продовольчому ринку відбувалося з членами Американської торгової палати. Про це повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк на своїй сторінці у Facebook.

Учасники зустрічі обговорили регулювання в частині водокористування та утилізації упаковки, систему державної підтримки на наступний рік та питання зернової логістики.

«Ми ввійшли в фазу активного експорту з низкою питань, частина яких є складними: розподіл зерновозів, маршрутизація, а також обмеження для автомобільного транспорту на фоні уже традиційно високого обсягу поставок зерна на зовнішні ринки. Це міжвідомча задача на оптимізацію, рішенням якої є автоматичний, прозорий розподіл вагонів, забезпечення рівного доступу до транспортної інфраструктури, та в перспективі — розвиток річкової логістики та нарощування внутрішньої переробки», — зазначив заступник міністра.

Також не обійшлося і без сірого ринку зерна.

«Оцінки його обсягу різняться в залежності від культури, і зараз є певні тенденції до «обілення» сектору, однак в ринковій державі з розвиненим АПК прийнятний рівень тіні може бути лише нульовим. Неприпустимо, коли компанії, що працюють прозоро і відкрито виявляються дискримінованими з боку чорних посередників, які діють в штучно сформованому кругообігу кеша», — повідомив Максим Мартинюк.

За його словами, зважаючи на велику кількість учасників ринку, забезпечення контролю вимагатиме громіздкого і затратного адміністрування, тому розв’язання проблеми треба шукати в найбільш вразливій ланці діяльності чорних виробників зерна — поставках на експорт або загалом в змінах правил гри в АПК. Зараз ми прораховуємо різні сценарії та їх можливий економічний ефект, щоб знайти модель, яка унеможливить існування альтернативних правил гри для деяких учасників ринку.

 

Виконано за допомогою Disqus