Ринок зерна виходить із «тіні» — Мартинюк

134
0
Зерно в руках
Kurkul.comЗерно в руках

Обговорення поточних проблем роботи на аграрному та продовольчому ринку відбувалося з членами Американської торгової палати. Про це повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк на своїй сторінці у Facebook.

Учасники зустрічі обговорили регулювання в частині водокористування та утилізації упаковки, систему державної підтримки на наступний рік та питання зернової логістики.

«Ми ввійшли в фазу активного експорту з низкою питань, частина яких є складними: розподіл зерновозів, маршрутизація, а також обмеження для автомобільного транспорту на фоні уже традиційно високого обсягу поставок зерна на зовнішні ринки. Це міжвідомча задача на оптимізацію, рішенням якої є автоматичний, прозорий розподіл вагонів, забезпечення рівного доступу до транспортної інфраструктури, та в перспективі — розвиток річкової логістики та нарощування внутрішньої переробки», — зазначив заступник міністра.

Також не обійшлося і без сірого ринку зерна.

«Оцінки його обсягу різняться в залежності від культури, і зараз є певні тенденції до «обілення» сектору, однак в ринковій державі з розвиненим АПК прийнятний рівень тіні може бути лише нульовим. Неприпустимо, коли компанії, що працюють прозоро і відкрито виявляються дискримінованими з боку чорних посередників, які діють в штучно сформованому кругообігу кеша», — повідомив Максим Мартинюк.

За його словами, зважаючи на велику кількість учасників ринку, забезпечення контролю вимагатиме громіздкого і затратного адміністрування, тому розв’язання проблеми треба шукати в найбільш вразливій ланці діяльності чорних виробників зерна — поставках на експорт або загалом в змінах правил гри в АПК. Зараз ми прораховуємо різні сценарії та їх можливий економічний ефект, щоб знайти модель, яка унеможливить існування альтернативних правил гри для деяких учасників ринку.

 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші фермерські новини України на нашій сторінці в Facebook, на каналі Telegram, а також підписуйтесь на Куркульський вісник.

Выполнено с помощью Disqus