На Одещині відкрили пам’ятний знак вченому-виноробу Василю Таїрову

3 листопада 2017 98 0
Відкриття пам’ятного знака Василю Таїрову
Одеська облрадаВідкриття пам’ятного знака Василю Таїрову

В Одесі на перетині вулиць Академіка Корольова та Академіка Вільямса (житловий масив Таїрова) відкрили пам’ятний знак з нагоди 158-річчя від Дня народження видатного вченого-виноградаря Василя Таїрова. Про це повідомила прес-служба Одеської облради.

У відкритті взяли участь керівництво області, депутати, члени громадського об’єднання «Одеська Вірменська Община».

Пам’ятний знак було встановлено сумісними зусиллями ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова» та Одеської вірменської общини. Автором пам’ятної плити виступив Ашот Манукян, а скульптором — Авнан Манукян.

«Таїров став духовним наставником нашого одеського Інституту виноградарства і виноробства, який носить його ім’я і також добре знаний у всьому світі», — зауважив голова Одеської обласної ради Анатолій Урбанський.

Довідково:                                           

Професор Василь Єгорович Таїров — вірменський вчений, фахівець з виноградарства та виноробства, доктор сільськогосподарських наук, меценат, засновник першого в Російській імперії науково-дослідного центру з виноградарства та виноробства (нині Національний науковий центр «Інститут виноградарства і виноробства ім. В. Є. Таїрова»). За заслуги в галузі виноградарства і виноробства двічі удостоєний вищої нагороди «Гран-прі», п'яти золотих медалей та п'яти дипломів першого ступеня. Василь Єгорович за своє життя зумів дослідити та описати усі сорти винограду, які знаходилися в межах СРСР, а також розробив методи боротьби з філоксерою та підробкою вин і харчових продуктів.

Виконано за допомогою Disqus