У смт Теплик на початку серпня відбувся «Органічний» День поля. Майже сотня сільгоспвиробників, представників профільних наукових центрів і асоціацій з'їхалися на Вінниччину, щоб більше дізнатися про адаптацію техніки і технології вирощування органічних сільгоспкультур у відповідності до нової системи землеробства Овсинського (соя, горох, нут, сочевиця, та інші). Усіх гостинно зустрічав діючий священник, а також керівник фермерського господарства — Олексій Дон.
Сюди приїхала делегація від агропромислової групи «Арніка» — аж 12 чоловік! Десятеро з них — агрономи. Це й не дивно, адже Олексія Дона в «Арніці» вважають не лише соратником, але й наставником і великим другом.
«Ми приїхали таким немалим складом, тому що у нашій компанії агроном має працювати на полі, як хазяїн на своїй землі, як фермер, як менеджер поля, а не як найманий працівник. Тому підхід Олексія Дона та інших успішних фермерів є абсолютно прийнятним для філософії та ідеології нашої агропромгрупи. Ми вважаємо, що кожен агроном має бути творчим, ініціативним і мати право на власні експерименти, а органіка на сьогодні в Україні та у світі і є тим «полігоном» для експериментів», — говорить головний виконавчий директор агропромислової групи «Арніка» Олег Максак.
Серед виступаючих під час пленарної частини Дня поля був і голова Асоціації виробників та переробників сої Віктор Тимченко.
За його словами в Україні 10 457 господарств вирощують сою, середня врожайність якої становить 16,4 ц/га і 8 500 господарств, площа посіву в яких менша за 100 га, а середня врожайність — 13,9–15 ц/га. Тому підприємствам потрібно працювати з малими та середніми фермерами. Також він рекомендує фермерам з малим земельним банком зараз «виходити» на органіку, яка дасть їм можливість мати постійний заробіток.
Фото: Kurkul.com
Вибір редакції
Не пропусти останні новини!
Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.