Червона датська

780
Червона датська порода Джерело: www.websadovod.ru
Назва породи Червона датська Red danish
Тип тварини ВРХ
Напрямок ВРХ - молочно-м’ясні
Компанії племрепродуктори УНПП «Асканія-Генетик»

Історія

Червона датська корова є однією з кращих в світі. Ця порода була виведена в XVIII–XIX столітті в Данії, в результаті схрещування місцевої худоби з тваринами північно шлезвігської, англерської і баллумської порід. В результаті цього червона датська худоба була удосконалена за формами статури, розвитку мускулатури, живою масою і молочністю.

Стандарт породи

Корова має міцну конституцію, тулуб глибокий, довгий і широкий. Ноги – низькі, зад і груди – широкі, вим’я добре розвинене, має чашоподібну форму. Кістяк і мускулатура розвинені задовільно, носове дзеркало шиферно-сірого кольору. Масть корів червона і темно-червона, іноді зустрічаються тварини, у яких на вимені і животі є білі плями. Висота тварин середня – в холці – 132 см, ширина грудей 50 см, ширина заду 55 см, глибина грудей 69 см. Середня жива маса корів 650 – 700 кг, биків 1000 – 1300 кг.

Господарська характеристика

Ключові показники: висока фертильність, низька мертвонароджуваність телят, легкі отелення, тривале господарське використання, велика тривалість життя, висока продуктивність, підвищена стійкість до хвороб, в першу чергу до маститу висока теплостійкість і загальна здатність до адаптації в усіх кліматичних зонах (холодні і гарячі регіони), молочний тип при високих щоденних приростах і високому виході м’яса. Середні показники породи: надої – 8889 кг на рік, жирність молока – 4,3 %, вміст білка – 3,5 %. Максимальний надій – 17646 кг молока на рік. Середній надій самого продуктивного стада – 11390 кг.

Телята народжуються з вагою в 33 – 37 кг, однорічні ремонтні бики досягають 420 кг, а півторарічні вже 600 кг. У червоної датської худоби хороша енергія зростання, середньодобові прирости зазвичай складають 1200 – 1400 р. Повновікові корови набирають масу від 550 до 800 кг, бики близько 1000 кг. Забійний вихід – 54 %.