Авелінська

282
Авелінська Джерело: http://bib.ge
Назва породи Авелінська Avelignese
Тип тварини Коні
Напрямок Коні - верхово-упряжні
Компанії племрепродуктори

Історія

Авелінський кінь отримав свою назву від місцевості Авелінго, яка належить Італії з 1918 року. Авелінський кінь є варіантом хафлінгера, і ці дві породи дуже схожі між собою. Обидві походять від дуже давньої породи – ввелліно-хафлінгера (альпійського важкого коня), і лінії обох порід можна простежити до східного жеребця Аль Бедаві. І хоча цей кінь вважається холоднокровною (важкої) породою і має багато відмінних рис ваговоза, проте в його зовнішності проглядаються окремі східні риси.

Авелінський кінь вирощується в горах Туга-Еміліано і на півдні середньої Італії, хоча безліч представників цієї породи можна зустріти по всій Італії. Цього коня вважають однією з найчисленніших порід серед італійських.

Порода була визнана в 1874 році, а в 1904 році було створено Товариство коннозаводчиків авелінських коней.

Стандарт породи

Висота авелінського коня досягає 134–142 см в холці. Забарвлення руде з густою гривою і хвостом лляного кольору (зустрічаються коні і з білим хвостом). На голові зустрічаються білі відмітини. Тіло мускулисте з короткими, сильними ногами і еластичними копитами. У авелінців також красива благородна голова, звужується до морди, широкий лоб, коротка, дуже мускулиста шия, потужні прямі плечі, будова яких дуже зручна для носіння хомута, через пряме плече крок досить короткий, широкі груди, компактна і широка спина, м’язистий круп.

Господарська характеристика

Авелінські коні надзвичайно наполегливі та витривалі, завдяки скелястим гірським околицям, в яких вони виникли. Зріст мають такий же як і у хафлінгера, і такий же середньо-важкий тип. Цей кінь надзвичайно універсальний і використовується для роботи в упряжі в місцях, недоступних для механізації. Має дуже впевнений крок і незвичайно здорові і тверді копита. Часто використовується для перевезення вантажів і для трекінгу.

Завдяки своєму спокійному врівноваженого характеру, типового для ваговоза, кінь ідеально підходить для дітей, новачків і боязких вершників. Оскільки у нього потужна мускулиста конституція, підходить для верхової їзди дорослих і є унікальним сімейним конем. Незважаючи на свою міць, має дуже привабливий зовнішній вигляд.