Австралійська пастуша

321
Австралійська пастуша порода Джерело: moykon.ru
Назва породи Австралійська пастуша Australian Shepherd
Тип тварини Коні
Напрямок Коні - верхово-упряжні
Компанії племрепродуктори

Історія

Австралійська пастуша порода є нащадком коней, завезених сюди з Південної Америки в кінці вісімнадцятого століття, так як в Австралії своїх коней зовсім не було. Перші завезені тварини швидше за все були переважно арабських та берберійських кровей. Кожен корабель з Європи привозив з собою безліч конячок. Відбирали головним чином витривалих і жвавих, здатних допомогти поселенцям освоїти новий континент. Також поступово зростав інтерес до скачок, які швидко завойовували популярність на початку XIX століття. У 1971 році виникло Товариство австралійської пастушої Тоді ж вона і отримала свою назву, раніше її називали «уолер». Сучасний австралійський пастуший кінь має домішки крові англійської чистокровної, арабської, американської квартерхорс, суффолька і клейденсдальської породи.

Стандарт породи

Висота в холці австралійської пастушої 152 – 166 см. У неї гарна широколоба голова з великими ясними очима, не надто довга шия, глибокі груди, сильна мускулиста спина, потужний круп і сильні ноги. Забарвлення може бути будь-яким одноколірним, але в основному гніде.

Господарська характеристика

Австралійський пастуший кінь витривалий і сильний. Кінь має гарне здоров’я і дуже загартований. Він вважається універсальним. Має хороший характер і дуже працездатний. Може працювати як в упряжі, так і під сідлом, а також орати і зганяти стада худоби і овець. Кінь цієї породи вважається незамінним помічником фермерів. Він є і якісним верховим конем. Часто цю породу використовують в кінному спорті.

Регал Релм – один з великої плеяди австралійських пастуших коней, успішно виступали на змаганнях вищого рангу. З наїзницею Люсінда Грін він виграв індивідуальне золото на чемпіонаті світу в багатоборстві і допоміг команді Великобританії завоювати командну першість. На наступний рік він був другим в командному заліку на чемпіонаті Європи.