Альпійська

87
Альпійська порода Джерело: qaevolution.ru
Назва породи Альпійська Alpine
Тип тварини Коні
Напрямок Коні - верхові
Компанії племрепродуктори

Історія

Альпійський кінь є дуже древньою породою. Батьківщиною породи є район Альп. Ще вона була відома під назвою авеллінум-гафлінгер. Перша письмова згадка про диких коней, які живуть на високогірних альпійських луках, датується 1160 роком. Племінна книга теж була заведена досить давно – ще в 1713 році в Лопсхорне. До альпійського коня підливали кров англійських і арабських жеребців. Планове розведення і племінна робота були зупинені після Другої світової війни, близько 1946 року. В результаті цього поголів’я альпійських коней значно скоротилося. З 1955 року конезаводчики-ентузіасти намагалися відновити породу, збирали залишилися коней для продовження племінного розведення.

Стандарт породи

В цілому альпійський кінь – це благородний верховий кінь англо-арабського типу. Середня висота в холці дорівнює від 155 до 165 см. У цих тварин красива голова з прямим профілем на довгій шиї, добре окреслений загривок, косі плечі, сильний і масивний корпус з глибокими грудьми, подовжений круп, сильні ноги з міцними копитами. Хвіст конячок зазвичай розташований високо.

Господарська характеристика

Коні цієї породи невибагливі до умов утримання та годування, мають високу працездатність і добру вдачу. Також характеризується довголіттям.

Альпійського коня використовують для верхової їзди, в кінному спорті для змагань, а також як мисливського.