Альтер-реал

85
Альтер-реал Джерело: bib.ge
Назва породи Альтер-реал Alter-Real
Тип тварини Коні
Напрямок Коні - верхові
Компанії племрепродуктори ТОВ «Кінний завод «Авангард»

Історія

В 1748 році в Португалії, на одній зі стаєнь Альтер до Као вперше з’явилися коні чистокровної породи альтер-реал. Чисельність таких кобил становила приблизно 40 жеребців і молодих кобилок. Вважалося, що половина тварин походила від андалузців, а інша частина була спадкоємцями лузітано. Після великої кількості спроб, нарешті, то в 1760 році, світ вперше зустрічає унікальну в своєму роді породу коней, яка отримала назву альтер-реал. У 1807 році під час експансії, розведення і схрещування подібної породи коней було завершено. До 1938 року залишається лише 2 чистокровних жеребця породи альтер-реал. Вони продаються на одному з аукціонів, де їх набуває найвідоміший на той час коняр Рю Андраде. Він по праву вважається тією людиною, яка врятувала даний вид від вимирання і продовжив їх розведення до сьогоднішніх днів. Відновлення розведення коней почалося через кілька років, в 1942 році. Сьогодні ж коней такої породи прийнято відзначати двома великими літерами «AR».

Стандарт породи

Найчастіше альтер-реал гнідої масті світлого або темного відтінку, також невеликі плями білого кольору можуть бути.Голова велика і має дуже широкий лоб. За своєю формою вона виглядає трохи сплюсненою. Так само для цих коней характерна широка шия і дуже маленькі вушка. Це дає дану породу ще більш незвичайною. Спина у альтер-реал коротка і трохи увігнута. Хвіст по довжині дуже великий і пухнастий. Кінь має великі передпліччя, п’ясті при цьому дуже тонкі, але пружні. Копита в свою чергу мають правильну форму.

За розмірами самці можуть досягати 162,5 сантиметрів, а самки до 152,5 сантиметрів. Серед кобил іноді може зустрічатися, і рудувате забарвлення шерсті, який надає тварині ще більше впевненості.

Господарська характеристика

За характером альтер-реал дуже доброзичливі і спокійні тварини. Вони досить швидко звикають до людей. Звичайно, якщо виникає небезпечна ситуація, то кінь може проявити себе не з найкращого боку (вона може або захищатися і проявляти агресію, або ж показувати своє занепокоєння і безпорадність).

Дана порода коней дуже розумна і кмітлива. Для того, щоб вона розвивалася необхідна наявність досвідченого наїзника, який би зміг з нею регулярно займатися і тренувати коня. Альтер-реал відмінно підходять для тривалих поїздок. Такі коні зарекомендували себе дуже витривалими і не перебірливими