Американська кремова

93
Американська кремова Джерело: http://bib.ge
Назва породи Американська кремова American Cream Draft
Тип тварини Коні
Напрямок Коні - упряжні
Компанії племрепродуктори ТОВ «Український кінний клуб «Родео»

Історія

Американська кремова – єдина порода ваговозів, виведена в Сполучених Штатах. Порода походить від ваговозної кобили з оригінальною кремовою мастю – Гренні

Нельсон’с Бак вважається засновником цієї породи. Цей перший відомий жеребець від Старенької Гленн, який народився навесні 1920 р Хоча його батьком був вороний першерон, у нього була така ж чудова кремова «одежа», як і у його матері, Старенької Гленн.

Ріерсон став засновником Асоціації американських кремових коней. Завдяки його наполегливості, в штаті Айова 11 липня 1944 р. був випущений пакт, який налічує 20 членів асоціації. Це стало кульмінацією майже 40 річного створення нової породи ваговозів американського походження. 15. лютого 1950 р., американська кремова порода коней була зареєстрована Департаментом сільського господарства Айови, надаючи їм всі привілеї, подаровані старішим, вже заснованим породам в штаті. В кінці 50-х, були офіційно зареєстровані 41 член Асоціації і 200 тварин.

Стандарт породи

Бурштинові очі – відмінна риса американської кремової. Лошата народжуються з майже білими очима. Швидко вони починають темніти, і до зрілості набувають бурштинового кольору. Ідеальна американська кремова – ізабеллової масті з білими гривою і хвостом, рожевою шкірою і бурштиновими очима. Дуже бажані кілька білих відмітин.

Висота в холці – 140–165 см, вага – 455 кг.

Господарська характеристика

Коні даної породи мають спокійний характер, легко піддаються тренуванню сильні та виносливі.

Рожева шкіра – вирішальний фактор у збереженні яскравої кремовою масті. Темношкірі кремові коні часто не мають забарвлення, що дозволено характеристиці породи. При подальшому спарюванні з іншими кремовими, вони зазвичай дають занадто світлих або майже світло-сірих нащадків.