Американська рисиста

284
Американська рисиста Джерело: dovidkam.com
Назва породи Американська рисиста American canter
Тип тварини Коні
Напрямок Коні - верхово-упряжні
Компанії племрепродуктори

Історія

До найбільш поширеним рисистих порід коней належить американська стандартбредная, що означає виведена за стандартом. Породу спочатку назвали рисаками, а після появи великої кількості иноходцев, перейменували в стандартбредну

Вперше була відтворена ця порода в Америці наприкінці XVIII – початку XIX століть. Вона відноситься до легко упряжних коней, використовується для спортивних цілей. Жеребця Гамблетониана Х (1849 р.) вважають родоначальником цієї породи. Він народився від онука Меседжера і доньки Бельфаундера. За 21 рік у Гамблетониана народилося 1321 лоша. Всі нащадки успадкували батьківську жвавість.Вперше породу офіційно визнали у 1879 р. З цього часу в племінні книги почали записувати тільки тих коней породи американський рисак, які показували стандартну жвавість 2 хв 30 сек для рисаків, 2 хв 25 сек для інохідців на дистанції 1 миля (1609 м). Ті жеребці, які показували менші результати в студбук не записувалися взагалі. Жодної цінності для виробників вони не представляли. А з 1931 р. у регістр книги стали записувати рисаків, які народилися від занесених раніше батьків. В даний час фактично всі рисаки даної породи є прямими нащадками Гамблетониана.

Стандарт породи

Зустрічаються як масивні, так і елегантні породні рисаки. У сучасних коней цієї породи правильна конституція. Вони не дуже великі, але міцної комплекції, тіло потужне, з розвиненою грудною кліткою, тулуб глибокий, ребра округлі з боків, коротка і пряма спина, п’ясток короткий. Круп добре розвинений, але іноді трохи спущений, що вважається невеликим недоліком. Головною особливістю за якою відрізняють інохідців від рисаків, є більш коротка і широка спина груди у перших. М’язи сухі, кінцівки міцні. При бігу спостерігаються легкі, плавні і дивно красиві рухи. Висота в холці у межах 142 – 162 см. Довжина тулуба з косою – 157 см, груди в обхваті - 180 см, а п’ясток – 19,2 див. Мають переважно гніде забарвленням, але зустрічаються і чорні, і темно – гніді, і навіть руді коні.

Господарська характеристика

Розвиваються до 3 – 4 річного віку, вони є скороспілими. У цьому ж віці встановлено більшість абсолютних рекордів (рисак Пайн Чіп, 3 роки, 1хв 51; іноходець Неатрос, 3, 1 хв 49с) у боротьбі за головний приз Гамблетоніан. Вони встановили світові рекорди по забігу коней на короткі дистанції. В Європі стандартбредні коні не можуть повторити рекордні показники, які були встановлені в Америці, через холодний і вологий клімат. Рисаки біжать не так жваво, як в США, це пов’язано з диханням коней. Однак у 2001 році було побито абсолютний рекорд Рангоутом. Цей жеребець, нащадок американського рисака, народжений на території Росії. Він пробіг риссю 3 хв 2 сек. Лагідне відстань 2400 м. В сучасному використанні для відтворення жеребців відбирають враховуючи їх кар’єру в бігах. Це один з найбільш важливих критеріїв для позитивної вибірки. Враховуючи сильний вплив бігового спорту була сформована призовий кінь, основним завданням якого – перемагати і займати перші місця.