Американський альбіно

75
Американський альбіно Джерело: bib.ge
Назва породи Американський альбіно American Albino
Тип тварини Коні
Напрямок Коні - верхові
Компанії племрепродуктори

Історія

Американський альбінос родом з США. Родоначальник породи – істинний альбінос Старий Король, 1908 року народження. Він мав рожеву шкіру і темно-карі очі – цю особливість і успадковують практично всі його нащадки. Він став засновником нової породи після схрещування з кобилою породи морган. Головними заводчиками породи американський альбіно було сімейство Томпсон, вони ж і організували в 1937 році Клуб Любителів Американських Альбіно.

Стандарт породи

Висота американських альбіносів в середньому досягає 142–152 см. Головною характеристикою екстер’єру цих коней є ізабелова масть. У цих коней білий корпус, білі хвіст і грива, рожева шкіра, і чорні, коричневі, або темно-сині очі. Але зустрічаються і бурштинові і світло-блакитні або строкаті очі. При цьому не допускається навіть невелика пігментація волосся, можливі лише маленькі плями на шкірі (вони можуть бути розташовані навколо ока, на грудях і в області статевих органів і проявляються у лошат після 18 місяців). Це не повні альбіноси, так як у справжніх альбіносів очі тільки рожевого кольору.

Якщо альбіно схрещуються з зазвичай пігментованими породами, то в половині випадків народжуються ізабелові лошата.

Господарська характеристика

Недоліком американських альбіносів є підвищена чутливість до сонячного світла. Вони досить вибагливі до догляду та корму, їх складно утримувати в чистоті. Але при гарному догляді вони доживають до 30 – 40 років.

Американські альбіно вважаються універсальною породою. Цих красивих коней використовують для прогулянок верхи, в сільськогосподарських роботах, в скачках. Вони добре піддаються дресируванню і часто виступають в циркових шоу.