Американський квотерхорс

254
Американський квотерхорс Джерело: bib.ge
Назва породи Американський квотерхорс American Quarter Horse
Тип тварини Коні
Напрямок Коні - верхові
Компанії племрепродуктори ТОВ «Онуфрієвський кінний завод»

Історія

Американський квотерхорс або четверть мильний кінь був першою породою, виведеною на території США шляхом схрещування коней, завезених сюди завойовниками зі Старого Світу. Історія цієї породи почалася на початку XVII століття, коли англійські колоністи схрестили своїх імпортних жеребців хоббі та галловей з Ірландії та Шотландії з місцевими кобилами індіанців. Індіанські ж коні були нащадками іспанських здичавілих порід. У результаті вийшла компактна, масивна, мязиста порода коня. Її використовували в популярних тоді матчах гоночних коней і стали називати «гоночний кінь на чверть милі», так як довжина дистанції не перевищувала близько 400 метрів. Квотер по-англійськи означає чверть, хорс – кінь. Завойовники Дикого Заходу приводили з собою і четверть мильних конячок. Після збільшення поголів’я великої рогатої худоби в 1860-х роках квотерхорс став дуже популярним серед ковбоїв. Кінь став гарним помічником у роботі зі стадами. Квотерхорс став невід’ємною частиною Заходу і ранчо. Офіційно порода була затверджена в 1940 році, тоді ж було засновано Американське товариство квотерхорс.

Стандарт породи

Зріст квотерхорс в холці коливається від 142 до 152 см. Це міцний кремезний кінь. Голова у нього коротка і широка, з короткою мордою, маленькими вухами, великими ніздрями, широко розставленими очима. Шия повна, з невеликою гривою. Холка середньої висоти, чітко виражена, плечі глибокі й похилі, спина коротка, повна і потужна. Груди конячки глибокі, передні ноги квотерхорса потужні і широко поставлені, а задні – мускулисті. Бабки середньої довжини, суглоби широкі і довгі, копита круглої форми.Масть в основному руда, гніда, сіра

Господарська характеристика

Четверть-мильний кінь жвавий і маневрений. Має слухняний характер і завзятий норов. Він дуже витривалий і працездатний. Кінь збалансований, міцно стоїть на ногах, гнучкий і швидкий. У наші дні квотерхорси користуються величезною популярністю на змаганнях в стилі Дикого Заходу, таких, як Баррел рейсинг (проходження маршруту між трьома бочками на максимально можливій швидкості), родео. Також використовується ця порода в основному в кінному спорті і для роботи на ранчо.