Барзона

55
Порода «Барзона» Джерело: Фото https://agromega.in.ua
Назва породи Барзона Barzona
Тип тварини ВРХ
Напрямок ВРХ - м’ясні
Компанії племрепродуктори

Історія

Барзона є домашньою породою м'ясної худоби, розробленою в Сполучених Штатах. Вона була виведена в 1940-х і 1950-х роках у високій пустелі, міжгірської області Арізони. В ній, приблизно в рівних пропорціях  поєднуються: африкандер, герефорд, шортгорн та ангус. Власне, порода була виведена, щоб бути особливо витривалою, маючи гарну тепловіддачу, а також витривалою до комах та хвороб. Африкандер був використаний для здатності виробництва молока, шкіри, пігменту, відносно маленького розміру  телят та стійкості до комах. Ангусська порода була відібрана за своїми каркасними властивостями та мармуровими характеристиками, а також за малі розміри теляти при народженні, з хорошими молочними характеристиками і хорошими кінцівками. І нарешті, виведена порода барзони була дуже невибагливою породою, яка була добре адаптована до місцевості штату Арізона, округ Явапай. Порода також добре пристосована до міцної та кам'янистої території, добре пристосовується до екстремальних температур і дощів, а також може добре справлятися з розсіяним кормом. Американська асоціація селекціонерів барзона була створена в січні 1968 року в Феніксі. В даний час порода  розводиться в основному в Сполучених Штатах.

Стандарт породи

Порода ВРХ  барзона - середні тварини, їх фактичний розмір залежить від навколишнього середовища. Вони відрізняються своєю довгою головою і можуть бути або рогатими, або шуті. Барзона - це фактично  порода великої рогатої худоби, що вирощується головним чином для виробництва м'яса.

Господарська характеристика

Представники породи барзона є дуже жвавими та активними тваринами. Вони добре пристосовані до свого рідного клімату. Корови дуже доброякісні і відомі своїм легким отеленням. Вони мають дуже міцні та сильні кінцівки, які дуже підходять для виживання у важких умовах. Вони дуже стійкі до тепла, комах і хвороб, мають дуже хороший темперамент і відносно дуже прості в утриманні. Бугаї  дуже витривалі й енергійні, що демонструє високе лібідо. Корови виробляють достатньо молока для своїх телят.