Арденнська

Арденнська
bib.geАрденнська

Назва породи

Арденнська (Ardennes)

Тип тварини

Коні

Напрямок

Коні - упряжні

Компанії племрепродуктори

Історія

Давньогрецький історик Геродот, автор численних творів, які були присвячені опису греко-перських воєн, дав перший опис коня, надзвичайно схожого на сучасного арденнскького коня.Таким чином, достовірна згадка про коня з північно-східній частині Франції відноситься до 450 році до нашої ери. Найбільш красива з упряжних порода коней отримала свою назву від однойменної гористої місцевості у Франції, на кордоні з Бельгією – Арденн. В результаті археологічних розкопок, проведених у даній місцевості, були виявлені скелети коней, висота в холці яких склала 152 см, тобто з тих давніх пір зріст арденнских коней практично не змінився. У процесі формування породи до арденнської породи не раз приливалась кров інших коней. Наприклад, починаючи з 1810 року і до породі була прилита кров чистокровних арабських і англійських верхових коней з метою розширення функціональних можливостей коней, щоб її можна було використовувати не тільки для упряжі, але і під сідло. Через деякий час арденнська порода поліпшувалася за рахунок першеронских і булонских ваговозних коней. Однак всі спроби селекціонерів, які прагнули поліпшити цінні якості породи, не увінчалися успіхом. Але це не завадило називати арденнську породу самою потужною, сильноюта корисною. Нескінченна енергія, виняткова витривалість і невибагливість, витримка і терпіння, послуху і рішучість здобули арденнской породі коней славу кращого військового коня. У період революцій і воєн маленький капрал Наполеон високо цінував арденнських коней за їх мужність і стійкість.

Стандарт породи

Отже, екстер’єр сучасного арденна виглядає таким чином: висота в холці 152–163 див. Голова середнього розміру, рельєфний профіль, низький, плоский лоб із дещо видатними очницями. Вуха стоять вертикально. Шия середньої довжини, добірно вигнута, плечі сильні, корпус добре обмускуленный з глибокими грудьми. Спина коротка, круп масивний, овальний. Ноги короткі, сильні, міцні, м’язисті. Найпоширеніша масть руда або темно-руда, гніда.

Господарська характеристика

Арденнські коні скоростиглі. Так, до 2 років вони майже досягають розмірів дорослих тварин і можуть привчатися до легких сільськогосподарських робіт. За плодючістю вони перевершують брабансонів.До позитивних якостей цієї породи слід віднести меншу їх вимогливість до корму і умов утримання.ри порівняно невеликому зростанні арденни володіють дуже високими робочими якостями. Перш за все, вони рухливі і в цьому відношенні стоять на першому місці серед ваговозів. Відомі випадки, коли Арденські коні в упряжці в одиночці з вантажем проходили по 50 кілометрів протягом 4 годин без відпочинку. Вони виявляють велику силу, витривалість і велику доброправність. Вони вивозять іноді в день до 1,5 тонни вантажу по брудній дорозі на 20- 25 кілометрів. На спеціальних випробуваннях на іподромі в 1938 р. арденнський жеребець Лазутчик пройшов кроком 10 кілометрів з вантажем в 2 000 кілограмів за 1 годину 27 хвилин 22 секунди. У 1939 р жеребець Підступний при випробуванні на максимальну вантажопідйомність вивіз 7 265 кілограмів вантажу при тяговому зусиллі в 314 кілограмів. Офіційно зареєстрований рекорд Ардена на 1 кілометр риссю 2 хвилини 384/8 секунди і кроком 7 хвилин 30 секунд. Як бачимо, за всіма показниками якість арденнських коней дуже висока.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus