Барберійська

61
Барберійська Джерело: bib.ge
Назва породи Барберійська Barb
Тип тварини Barb
Напрямок Коні - верхові
Компанії племрепродуктори ТОВ «Український кінний клуб «Родео»

Історія

Берберійська порода коней, це одна з найстаріших порід східного типу. Протягом багатьох віків вона сильно вплинула на інші породи, допомагаючи заснувати велику кількість найуспішніших сучасних порід у світі. Разом з арабською, барберієць заслуговує гідне місце в історії конярства. Тим не менше вона не досягла такої всесвітньої популярності, як арабська, і навіть не має статусу маловідомих східних типів, як ахалтекінська і туркменська. У наш час берберійська порода розводиться на великому конезаводі у м. Костянтина (Алжир), а також на конезаводі короля Марокко. Можливо, племена туарегів і деякі кочові племена, що живуть у віддалених гірських і пустельних районах цієї місцевості, все ще розводять коней кількох барберійських типів.

Стандарт породи

Пустельний кінь легкої конституції. Шия середньої довжини, сильна, вигнута, ноги тонкі, але міцні. Плечі плоскі і зазвичай достатньо прямі. Копита, як у багатьох пустельних коней, надзвичайно міцні, гарної форми. Круп нахилений, у більшості випадків звислий, з низько посадженим хвостом. Грива і хвіст густіші, ніж у араба. Голова довга і вузька. Вуха середньої довжини, чітко окреслені і рухливі, профіль трохи вигнутий. Очі виражають сміливість, ніздрі низько посаджені, відкриті. Справжні берберійці – вороні, гніді і темно-гніді / бурі. У гібридних тварин, отриманих при схрещенні з арабами, – інші масті. Найчастіше – сірі. Висота від 14,2 до 15,2 долонь. (1,47–1,57м.).

Господарська характеристика

Барберійці славляться як міцні, надзвичайно витривалі, жваві і сприйнятливі коні. Барберійський кінь не такий гарячий і гарний, як арабський, і не володіє її пружними, плавними аллюрами. Деякі фахівці вважають, що барберійсьі коні пішли від доісторичних європейських, а не азіатських коней, хоча зараз це, безсумнівно, східний тип. Темперамент барберійця не такий урівноважений і ніжний, як у араба, з яким його неминуче порівнюють. Це виключно міцний і витривалий кінь не вимагає особливого догляду. Це гарний верховий, хоча спочатку був відмінним військовим конем. Вони традиційно використовуються у відомій кавалерії Спахи, в якій стройовими конями завжди були берберійські жеребці. Крім того вони використовуються для скачок і виставок. Вони рухомі і особливо швидкі на коротких дистанціях.