Бельгійська теплокровна

154
Бельгійська теплокровна Джерело: zoo-dom.com.ua
Назва породи Бельгійська теплокровна Belgian
Тип тварини Коні
Напрямок Коні - верхові
Компанії племрепродуктори ТОВ «Жашківський кінний завод»

Історія

Порода сформувалася завдяки сусідству Бельгії з Німеччиною, Францією і Голландією – країнами, в яких конярство розвинене давно, а якості відбору коней на плем’я надається важливе значення. У 50-х роках минулого століття бельгійські селекціонери почали схрещувати голландських жеребців гельдерленд з місцевими кобилами. Їх метою було створити скакунів спортивного типу для їзди верхи. Експеримент виявився не зовсім вдалим – помісі відрізнялися гарним екстер’єром, але були занадто важкими. Їх рухи мали низьку продуктивність, через що страждала жвавість. Такі особини не годилися для використання в професійному спорті. Подальша селекційна робота була спрямована на удосконалення бельгійської теплокровних лінії. З цією метою їй підливали кров наступних порід коней: англо-арабської, англійської верхової, голштинської, голландської, теплокровних.Селекціонерам вдалося надати легкості і атлетичності екстер’єру представників нової породної лінії. Бельгійські теплокровні коні успадкували від своїх предків високу продуктивність рухів, силу і витривалість.Ці скакуни високо цінуються і в інших країнах Європи – Англії, Німеччини, Франції та Голландії.

Стандарт породи

Бельгійські теплокровні коні складені гармонійно. У цій породі поширені темні масті – гніда або темно-гніда, ворона, сіра, також не суперечить стандарту присутність білих розлитих плям на переніссі і кінцівках. Зріст – 1,65–1,7 м,

голова широколоба середнього розміру з римським профілем, загостреними компактними вухами і скулами, коротка потужна шия плавно переходить в масивні розгорнуті груди, передпліччя добре обмускулене, спина широка м’язиста з прямою поперековою лінією, загривок чітко виражений,

круп овальної форми з високопоставленим пишним хвостом, кінцівки м’язисті з сухожиллями, мають правильну постанову, копита закруглені з міцним рогом.

Господарська характеристика

Представники бельгійської теплокровної породи використовуються в кінному спорті. Особливо гарні вони в конкурі і виїздці. Просуванню породи на спортивну арену в значній мірі посприяли дві асоціації, що займаються розведенням коней: BWP та SBS. Обидві асоціації діють злагоджено сповідуюсь однакові цілі. Вони організовують різні виставки і проводять випробування коней, а кращих скакунів відправляють на міжнародні змагання. Кожен кіннозаводчик вправі сам вирішувати, в який з них зареєструвати з’явився на світ лоша.Представники бельгійської породи неодноразово ставали переможцями чемпіонатів зі стрибків через перешкоди.