В’єтнамський хмонг

283
В’єтнамський хмонг Джерело: zooclub.ru
Назва породи В’єтнамський хмонг Vietnamese Hmong
Тип тварини Коні
Напрямок Коні - верхові
Компанії племрепродуктори

Історія

Батьківщиною в’єтнамського хмонга є, звичайно ж, В’єтнам. Це найбільша в світі група одомашнених коней, що збереглася природним чином. Зафіксували цей тип коней представники Міжнародної ліги захисту коней в 1999 році, приїхавши з перевіркою стану робочих коней в провінцію Ха Гіанг. Там було виявлено близько 50 тисяч однотипних коней, яких використовують переважно для перевезення вантажів і під сідлом. Було вирішено визнати цих тварин однієї породою. Ці коні ніколи не знали ветеринарної вакцинації і вижили природним шляхом.Про походження в’єтнамських хмонгів відомо мало. Ймовірно, вони є нащадками маленького монгольського або іншого азіатського поні з впливом арабської крові.

Стандарт породи

В’єтнамський хмонг має невеликий зріст близько 120 – 130 см. У них широкий лоб, розумні очі і густа грива, яку підстригають, щоб вона стояла гребінцем.

Масть в основному – гніда, оленяча, світлий паломіно, сіра.

Господарська характеристика

Ці коні легко керовані, мають хороше здоров’я. Вони надійні і витривалі, добре пристосовані до гірських умов. У цих коней прекрасний поступливий і сумирний характер. Використовують в’єтнамський хмонгів під сідло і як в’ючну тварину.