Бестужівська

99
Бестужівська порода Джерело: https://www.proselhoz.ru
Назва породи Бестужівська Bestuzivska
Тип тварини ВРХ
Напрямок ВРХ - молочно-м’ясні
Компанії племрепродуктори

Історія

Перший етап виведення цієї худоби відноситься до межі 18-го і 19-го століть. Коли в маєтку Бестужева, що розташовувався в Ульяновській області, стали розводити місцеву ВРХ і завезених з Німеччини шортгорнської і з Швейцарії симентальської. Також використовувалася кров холмогорских і червоних голландських тварин. Наступним став період отримання кращих представників – до середини 19-го століття було створено представників, які в подальшому сприяли поліпшенню породи. У наступному столітті почалося покращення бестужівської корови з метою посилення її молочних і м’ясних якостей. Для цього в самарський і ульянівський племінні заводи були закуплені дози сперми бугаїв шортгорнської, вільстермаршскої і голландської порід. Корови показували великі надої і прирости зі збільшеною живою масою.

Стандарт породи

Середньої статури, тварини з розвиненою мускулатурою і характеристиками молочної продуктивності. Масть червона або червоно-ряба. Жива маса у корів 450–600 кг, рідко досягають 700 кг. Бугаї до тонни, більш масивні тварини зустрічаються рідше. Ріст у корів в холці – 130–140 см, у бугаїв – до 160, обхват за лопатками – 180–200 см, а у биків – до 220 см.

Господарська характеристика

Корови змішаного продуктивного використання, рідко зустрічаються тварини з більш вираженими м’ясними або молочними напрямками. Надої 4000 – 6000 кг молока починаючи з третьої лактації. Жирність 3,7– 4 %, вміст білка 3,2–3,4 % Рекордні показники башкирська корова Байка дала за лактацію понад 10 тонн молока з жирністю в 3,6 %.

При народженні телята невеликі – 30- 35 кг, рідко досягають 40 кг. Це дозволяє уникнути ускладнених пологів і наступних патологій. Збереження і вихід молодняку ​​високий – понад 95 %. У півроку телиці досягають маси в 140–160 кг, а бички можуть важити до 180. Перше осіменіння проводять в 14–16 місяців, до цього часу телиці набирають масу до 300–330 кг.