Великопольська

73
Великопольська Джерело: houseofhorses.ucoz.ru
Назва породи Великопольська Wielkopolska
Тип тварини Коні
Напрямок Коні - верхово-упряжні
Компанії племрепродуктори

Історія

Представники породи великопольських коней вперше зустрічаються на територіях Польщі, де вони і були спочатку виведені. Для того щоб привести на світ таких чудових вихованців, вчені задіяли відразу більше трьох різних видів коней: арабська чистокровна, чистокровна верхова, тракененська і інші напівкровки німецьких походжень. Тривалий період розведення за допомогою селекційних методів і відтворювальних схрещувань, дав відмінні кінцеві результати. У другій половині 20-го століття (приблизно 1964 рік) народився на світ перший представник нової генерації верхових коней. Фундаментальними різновидами виявилися мазурських і познанська, за допомогою яких в кінці справили великопольських вихованців.

Стандарт породи

Коні мають міцний і м’язистий тулуб, середніх розмірів головна частина, лобова область широка, очі великі, а погляд дуже виразний, корпус досить опуклий, загривок високий. Спинна частина розтягнута, але зустрічається і підтягнута, кінцівки досить-таки сильні і рельєфні. Середні розміри коливаються від 160 см до 170 см. Тварини бувають абсолютно різноманітних розмальовок. Голові властивий рівний профіль, очі виразні і дивляться дуже уважно. Шийна частина подовжена. Довга шия і досить велика голова успадкував вихованцям від арабських і англійських коней. Перекошені плечові області, грудна клітка велика, корпус компактний. Круп досить-таки масивний і сильний, а ноги довгі і сухі. Оскільки в породі рідко проводяться різні селекційні процеси або відтворювальні схрещування, то зовнішній вигляд тварин не змінювався з самого початку виникнення. Середньостатистична вага становить від 470 кг до 560 кг. Забарвлення вовняного покриву буває різноманітною. Особливо поширені руді, гніді, а також різні сірі відтінки зовнішнього забарвлення.

Господарська характеристика

Великопольський мерин характеризується як володар чудового характеру, він сильний і відважний. Для різновиди характерні красиві рухи, добре виражена рельєфність тулуба. У представників даного різновиду є наявність крові англійських чистокровних коней. Розрізняють два різних типи розведення породи. Існують важкі і легкі лінії розведення. Успішність великопольських вихованців особливо висока в кінних видах спортивних розваг. Також коли проводяться різні виставки і конкурси, тварини успішно виступають і часто стають переможцями. Вони досить-таки сильні, мають високу витривалістю, відмінно поводяться в спортивних видах спорту і в упряжці.