Гельдерландер

54
Гельдерландер Джерело: bib.ge
Назва породи Гельдерландер Gelderlander
Тип тварини Коні
Напрямок Коні - верхово-упряжні
Компанії племрепродуктори

Історія

Батьківщина гельдерландських коней – Голландія. Ця теплокровна порода була виведена в 19 столітті в голландській провінції Гельдерланд, де традиційно розводили відмінних коней. Від назви провінції отримала ім’я і порода коней. Цей тип конячок сформувався в результаті обширного схрещування місцевих кобил з жеребцями різноманітних імпортованих порід, таких як андалузька, неаполітанська, норманська, норфолькська і голштинська. Потім ще було підлито крові східно-фризької, ольденбургської, хакне і чистокровної верхової порід. Метою виведення було отримання верхового та сільськогосподарського коня. Спочатку гельдерландська порода використовувалася для легких сільськогосподарських робіт і для дорожніх упряжок, а також використовувалися під сідлом. У 60-х роках гельдерланд використовували для формування голландських теплокровних порід коней. На сьогоднішній день гельдерлади знаходяться під захистом Асоціації голландських коннозаводчиків і використовуються в основному в кінному спорті. Незважаючи на всі свої переваги, порода досить нечисленна – на 2014 рік було зареєстровано всього 1500 коней.

Стандарт породи

Висота в холці гельдерландських коней досягає 154 – 168 см. Голова у них велика і довга, з прямим профілем, вуха довгі, очі великі і виразні, широко розставлені, ніздрі широкі. У представників породи довга вигнута шия, загривок трохи виступає і широкий. Пояснична лінія гельдерландерів довга і пряма, круп широкий з високо посадженим хвостом. Спина мускулиста, груди широкі, живіт повний і опуклий. Кінцівки цих конячок міцні і добре складені, з довгими і потужними п’ястками і хорошими скакальними суглобами. Сухожилля їх ніг сильні і роздільні, бабки короткі і трохи опуклі. Копита цих коней пропорційні, широкі і розгорнуті в п’яті, дуже міцні. Масть в породі в основному гніда, руда і сіра.

Господарська характеристика

У гельдерландерів плавні рухи і ефектна висока рись. У них природний талант до стрибків. Ці коні успішно виступають в конкурі, в верхових змаганнях і в упряжці. У них прекрасний динамічний хід.

Характер гельдерландерів слухняний і старанний. Вони мають благодушну вдачею і впевненість.Однією з кращих якостей цих коней є їх довголіття і відмінне здоров’я. Наприклад, Восмайер, у віці 20 років все ще конкурував в виїздці Гран-прі.