Біфало

568
Біфало Джерело: https://animalreader.ru
Назва породи Біфало Beefalo
Тип тварини ВРХ
Напрямок ВРХ - м’ясні
Компанії племрепродуктори ТОВ «Баффало»

Історія

Біфало – складний гібрид корови і американського дикого бізона. Назва гібрида походить від англійських слів «beef», що означає «корова» і «buffalo», що перекладається як «бізон».

При виведенні породи стояло завдання отримати копитних тварин, які зможуть жити поза приміщенням і добувати собі рослинні корми навіть в зимовий час з-під снігу, як бізони. Випадкові гібриди бізонів були зафіксовані ще в 1749 році в Північній Америці. Першим спеціально вивів біфало Чарльз Гуднайт на своєму ранчо. Коли в 1886 році в Канзасі загинули від холоду тисячі голів худоби, Гуднайт вирішив вивести породу, яка змогла б пережити люті зими.

У Канаді виведенням біфало зайнявся Мосс Бойд, коли він помер, канадський уряд не зупинив селекційні роботи. Нащадок Мосса – Лоуренс Бойд і сьогодні продовжує справу свого предка на ранчо в Альберті. І в 1965 році Джиму Барнетта, що жив в Монтані, вдалося отримати гібридного бика, який продовжив рід. Незабаром в Каліфорнії організували Світову Асоціацію гібридів біфало.

Стандарт породи

Дорослі самці біфало мають масу 800–1150 кг, а корови близько 650 кг. Бички біфало при народженні мають живу вагу 25–30 кг, а телички – 20–25 кг.

У біфало довга шерсть бурої масті, шкіра товста, а сальні і потові залози добре розвинені. Вони добре себе почувають навіть взимку під відкритим небом.

Господарська храктеристика

Біфало мають міцну конструкцію, хорошу активність, поступливий характер, стійкість до багатьох хвороб, плодючість близько 99 %, витривалість холоду і високої температури, тривалість господарського використання близько 2-х десятків років. Перше розмноження відбувається у віці 2-х років. Теля віком 6-ти місяців важить вже 230 кілограмів, а в 12 місяців його маса досягає 450 кілограмів. Біфало харчуються звичайною травою, що росте на пасовищах. Ці тварини практично не потребують догляду. М’ясо у гібридів яскраво-червоне, дуже важливо, що вміст холестерину в ньому набагато нижчий, ніж у звичайній яловичині.