Гідран

34
Гідран Джерело: zoo-dom.com.ua
Назва породи Гідран Gidran
Тип тварини Коні
Напрямок Коні - верхово-упряжні
Компанії племрепродуктори ТОВ СУТСП «Ел-Тур»

Історія

Порода народилася в кінному заводі Мезохег’єм в Угорщині, заснованому в 1785 році Джузеппе II на південному сході угорської рівнини. в 1816 році були закуплені кілька чистокровок і безліч арабів. Один з цих жеребців Гідрал Синьйор, привезений прямо з Аравії, і Арроганте, кобила іспанських кровей, дали життя Гідрану II (1820 р), який вважається родоначальником цієї породи. Подальше схрещування з чистокровною верховою та ще раз з арабом призвело до повної фіксації характеристик породи, а саме, коні зі шляхетною кров’ю чутливі та темпераментні. Експортується в усі країни Східної Європи для поліпшення порід. Зіграв важливу роль в становленні таких порід, як: малопольська плевен і данубіано.

Стандарт породи

Висота в холці – 1,60 – 1,70 м, Масть – руда. Голова маленька, витончена, профіль зазвичай прямий, очі великі і дуже виразні, вуха маленькі, загострені. Шия досить довга, сильна, злегка вигнута. Загривок виступає, круп короткий і закруглений, спина опукла і мускулиста, груди широкі, живіт широкий. Ноги з хорошою постановкою, сильні передпліччя довгі і м’язисті, п’ястки короткі, але міцні, широкі в діаметрі, скакальні суглоби широкі і сильні, сухожилля виділяються. Копита округлої форми з щільним роговим покриттям.

Господарська характеристика

Використовується, як упряжний кінь для сільгоспробіт. У той же час прекрасно підходить для сідла і стрибків, досягаючи успіхів у кінному спорті. Але через непростий характер коня наїзникові потрібно максимум зусиль і великої концентрації. Цей кінь володіє великими здібностями до стрибків, та забігів на довгі дистанції.