Далес

59
Далес Джерело: bib.ge
Назва породи Далес Dales
Тип тварини Коні
Напрямок Коні - верхові
Компанії племрепродуктори

Історія

Далеський, або дейлський, або далес поні походять з гірського Далес і Йоркшира на півночі Англії. Має одних предків зі своїм більшим сусідом, фельським поні.

Існує припущення, що далеські поні є нащадками старо-фризського коня, що потрапив в Англію з континентальної Європи, який, в свою чергу, був нащадком лісового коня. Від фризів поні успадкував переважно чорне забарвлення. У менш віддалені часи, згідно з деякими джерелами, проводилося схрещування з норфольським рисаком. У XVIII столітті – з уельським кобом і клейдесдальським конем. Асоціацію далеських поні було утворено в 1916 році, в цей же час була відкрита племінна книга, яка ділиться на дві секції: A і B. Після Другої світової війни порода була близька до зникнення. Молодих кобил продавали в міста або брали в якості трофеїв. У 1964 році Товариство далеськогопоні зайнялося пошуком залишилися в живих представників породи для їх реєстрації.

Стандарт породи

Висота далеського поні від 135 до 146 см в холці. Вага від 450 кг, обхват п’ястка 20–22 см. Масть переважно ворона, зустрічається гніда, темно-гніда, іноді сіра. Допускаються дуже невеликі білі відмітини на голові і задніх кінцівках.

Будова тіла: маленька красива голова з широким чолом, ясними очима і маленькими вухами, коротка товста шия з сильною холкою, косе плече, глибока грудна клітка з короткою спиною, округлими ребрами і сильними стегнами. Добре розвинений круп, сильні ноги з широкими, міцними, дуже твердими копитами. Має дуже густу гриву і хвіст, а також пишні щітки в нижній частині ніг.

Господарська характеристика

Витривалість, відвага, впевнений крок і добрий характер разом з його величезною силою і енергією роблять з далеського поні універсального верхового коня, придатного, як під сідло, так і до упряжі. Він відмінно стрибає, розумний, слухняний і з легкістю може нести на собі дорослої людини. Далеський поні використовується для верхової їзди, особливо на довгих поїздках. Під вершником можуть пробігти 1 англійську милю (1,6 км) приблизно за 3 хвилини. Деякі поні використовуються для виїздки, в конкурі, крос-кантрі та триборстві. Також поні знаменитий своїми надзвичайно активними рухами і величезною силою (перевозить на собі до 110 кг за раз або тягне вантаж вагою до однієї тонни).