Делібоз

66
Делібоз Джерело: zoo-dom.com.ua
Назва породи Делібоз Deliboz
Тип тварини Коні
Напрямок Коні - верхові
Компанії племрепродуктори ПП «Мустанг «Конезаводчик Федоров» ТОВ «КСК «Гран Прі»

Історія

Делібоз – порода гірничо-верхових в’ючних коней, яка була виведена на території Азербайджану і Казахстану в результаті схрещування місцевих коней з монгольськими, середньо азіатськими та європейськими породами в умовах табунного утримання

Стандарт породи

Висота коней цієї породи в межах 152 см, коса довжина тулуба 139 см, обхват грудей – 172 см, обхват ноги – 19,4 см. Жива вага становить в середньому 280 – 350 кг. Для коней породи делібоз характерна гладка коротка голова з широким чолом і вузьким носом, компактною важкою шиєю. Тіло коня ребристе і масивне з хорошою головною лінією. Загривок у більшості коней середній по висоті і короткий, спина міцна, досить широка, рівна. Поперек короткий, широкий і дещо опуклий. Ноги досить стрункі, добре поставлені. Копито відрізняється великою міцністю і високими стінками. Грива, чубчик і хвіст коня, як правило, покриті рідкісними і не довгими волоссям, щітки короткі, у вигляді пензлика в 2- 3 см завдовжки. Характерною є форма язика, який має на кінці глибоку вирізку, яка створює враження роздвоєності.

Масть в основному ворона, каракова, гніда, сіра, мишаста, булана, рідко солов’яна і руда.

Господарська характеристика

Коні добре пристосовані до табунного утримання. Характер породи енергійний, позитивною рисою є висока жвавість. Мають міцне здоров’я, довговічні і плодовиті. Використовується дана порода коней під в’юк або сідло. Під в’юком 120 - 140 кг коні легко проходять 60 – 70 км в день. Максимальна вантажопідйомність становить до 3000 – 3200 кг. Під в’юком в 115 – 130 кг, а під вершником до 70 км. Відрізняються хорошою працездатністю. Цими кіньми також були показані одні з кращих показників швидкості: 1600 м за 1 хвилину 56 секунд, 2400 м – за 2 хвилини 55 секунд.