Ірландський гунтер

195
Ірландський гунтер Джерело: moykon.ru
Назва породи Ірландський гунтер Irish gunter
Тип тварини Коні
Напрямок Коні - верхові
Компанії племрепродуктори ТОВ «Племінний репродуктор «Еліта»

Історія

Ірландський гунтер або ірландський спортивний кінь родом з Ірландії. Порода з’явилася шляхом схрещування англійської чистокровної з ірландського упряжного коня і поєднала в собі кращі їх якості: розум і добрий характер ваговоза і жвавість, витривалість і атлетичність англійської чистокровної. З появою гунтера ірландська упряжная практично зникла, так як виводилися в основному верхові коні.

В даний час це одна з найпопулярніших порід коней. Ірландія щорічно виробляє сотні Гунтер і успішно експортує їх в країни Європи і Америки.

Стандарт породи

Висота ірландських гунтер від 157,5 до 170 см. У них невелика елегантна голова з опуклим профілем, м’язиста, трохи вигнута шия, косі і сильні плечі. Тулуб гунтера короткий і мускулистий. Їх кінцівки пропорційні, з здоровими твердими копитами. Коні цієї породи бувають трьох типів: легкі, середньо-важкі і важкі.

Масть ірландської спортивної може бути будь-яка, крім плямистої.

Господарська характеристика

Представники цієї породи спокійні, уважні. Вони володіють живим і енергійним темпераментом. Вони наполегливі, витривалі, жваві, характеризуються розумом і кмітливістю. Ці коні здатні пристосовуватися до самих важких умов. У ірландських гунтер хороші вроджені стрибкові якості, атлетичність і спортивність. Це сміливі і відважні тварини. Ірландських гунтер використовують в основному в кінному спорті. Вони дуже успішно виступають на різних змаганнях, показують відмінні результати в триборстві.