Йомудська

126
Йомудська Джерело: vseokone.ru
Назва породи Йомудська Yomud
Тип тварини Коні
Напрямок Коні - верхові
Компанії племрепродуктори

Історія

Йомудська порода коней походить від древніх туркменських коней, що схрещувалися з арабськими і перськими скакунами і степовими кіньми сусідніх казахських племен. Виведена порода туркменським плем’ям йомудів, звідки і отримала свою назву. Йомуди утримували коней табунами до 1000 голів, так як клімат і великі території степових пасовищ дозволяли активно займатися конярством. Йомудскький кінь має спільний корінь з ахалтекінським, але в ній не так сильно збережена чистота породи. Напрямок селекції було обумовлено саме табунним утриманням цих коней. У породі створено лінії байрама, ялма, ак-белека, ісламу, бірінджі. В даний час чисельність коней йомудської породи не перевищує 5 тисяч голів. Племінна робота з удосконалення породи ведеться методом чистопородного розведення. Відбір спрямований на підвищення зростання коней, їх масивності, костистості і жвавості, витривалості і дистанційності. Порода потребує охорони генофонду. Основним репродуктором коней є Ташаузском стайня Туркменістану.

Стандарт породи

Сучасний йомудський кінь має верховий тип. Він середнього зросту – висота в холці близько 148 см у кобил і 152 см у жеребців. Коса довжина тулуба у представників йомудської породи дорівнює приблизно 150 – 152 см, обхват п’ястка 18,5 – 19,5 см. У коней глибока і округла грудна клітка, міцна спина, овальний круп нормального нахилу. Голова великих розмірів суха, з прямим або увігнутим профілем і великими виразними очима, вуха невеликі, рухливі. Ніздрі широкі і тонкі. Шия конячок довга і пряма, загривок високий, поперек широкий, міцний. У них правильна постановка кінцівок, сухі і розвинені суглоби. Копита середньої величини, правильні і міцні. Шерсть коней цієї породи м’яка, грива і хвіст рідкісні.

Основні масті – сіра і гніда, рідше руда і ворона.

Господарська характеристика

Темперамент коней йомудської породи енергійний. Вони мають високу працездатність, витривалість. У них вільні, еластичні руху. Типовий алюр йомудського коня – схожий на іноходь швидкий крок.