Калмицька

49
Калмицька Джерело: 3.bp.blogspot.com
Назва породи Калмицька Kalmyk
Тип тварини Коні
Напрямок Коні - верхові
Компанії племрепродуктори ТОВ СУТСП «Ел-Тур»

Історія

Калмицькі коні – це табунні коні які походять від монгольських коней, завезених калмиками на початку 17 століття при переселенні їх з Центральної Азії в Прикаспійському степу. Порода створена в умовах кочового способу життя, в ній є кров східних коней і чистокровної англійської. Районами поширення калмицьких коней є степи в низмнах Волги, Калмицька область, Астраханська область, Задонський степ і Ставропольський край.

Стандарт породи

Середня висота калмицького коня дорівнює близько 140 – 160см, обхват грудей – 176 см, обхват п’ястка – 19 см. У нього груба горбоноса голова, сильно розвинена нижня щелепа, глибокі груди, пряма широка спина, міцні сухі ноги з хорошими м’язами. В цілому ця порода характеризується міцною конституцією і гармонійною статурою. Калмицький кінь вважається м’ясною породою, вага цих коней досягає більше 500 кг. Масть зазвичай руда або гніда, іноді зустрічаються бурі і сірі.

Господарська характеристика

Коні калмицької породи дуже міцні, легкі і швидкі. Їм властиве відмінне здоров’я, несприйнятливість до хвороб, хороша витривалість. Вони відмінно пристосовані до суворого клімату: товста шкіра зберігає їх від перегріву влітку і переохолодження взимку. Калмицькі конячки можуть довгий час обходитися без корму, витрачаючи свій жировий запас. Для них характерно цілорічне пасовищне утримання. Коні пристосовані до зимової випасанні по глибокому і щільному снігу. Вони також дуже плідні: на 100 конематок припадає близько 95 лошат. Коні ці пізньостиглі, остаточно формуються до 5–6 років. Також у них хороша молочність і їх часто використовують на кумисних виробництвах.