Китайська гуоксія

30
Китайська гуоксія Джерело: vseokone.ru
Назва породи Китайська гуоксія Chinese guojia
Тип тварини Коні
Напрямок Коні - верхово-упряжні
Компанії племрепродуктори

Історія

Кітайская гуоксія, як зрозуміло з назви породи, родом з Китаю, а саме з південно-західної його частини. Ця порода вважається не конем, а поні. Про походження і предків гуоксії відомо дуже мало. Ясно, що це дуже древня порода, її вік більше 2000 років. Назва цього поні перекладається як «кінь з-під фруктового дерева», що мабуть, пов’язано з їх використанням для збору фруктів з фруктових дерев. Довгий час ця порода була практично забута і рахувалася зниклою. Лише в 1981 році її виявили і створили суспільство по розведенню та охорони цього виду.

Стандарт породи

Поні гуоксія невисокі, висота їх зазвичай не перевищує 110 см. Будова тіла і всі риси екстер’єру примітивні і не шляхетні. У цих поні невелика важка голова з маленькими гострими вухами. Шия поні коротка, спинно поперекова лінія рівна і також коротка. Плечі у гуоксії прямі, кінцівки добре оформлені з міцними твердими копитами. Забарвлення в породі гніде, чале або сіре.

Господарська характеристика

Гуоксії спокійні й добрі, у них поступливий характер і добродушний темперамент. Вони також витривалі й завзяті, дуже працездатні і невибагливі.

Ці поні відмінно підходять для дітей і до вподоби і за розмірами. Їх використовують в дитячій верховій їзді і іноді в легкій упряжі.