Лузітано

Лузітано
moiloshadki.ruЛузітано

Назва породи

Лузітано (Lusitano)

Тип тварини

Коні

Напрямок

Коні - верхові

Компанії племрепродуктори

Історія

Історія походження схожа з андалузьким конем, можна сказати, що це дві різні гілки розведення коней від одних предків. Необхідно пам’ятати, що найкращі бойові і військові коні розводилися на кордоні Португалії та Іспанії. Лузітан – порода португальська, в предках у неї поні соррайя і бербери. Жорсткий відбір лошат і дорослих коней кілька століть був спрямований на спритність, слухняність коня, природного балансу, чуйності управління, неймовірної витривалості і верткості, адже основний напрям застосування цієї породи, крім війни, – бої биків. Кілька разів порода перебувала на межі зникнення, чисельність доходила до декількох голів в одній стайні. За допомогою ентузіастів і втручання держави лузітанську породу вдалося відновити, деякі унікальні якості цієї коні того коштували, адже здібності до виїздки і кориді практично вроджені. Істинно лузітанські коні визнаються тільки якщо були народжені в країні Португалія та зареєстровані в плем книзі.

Стандарт породи

Коні лузітано стрункі і граціозні, зріст жеребців в холці досягає 160 сантиметрів, а кобил 155 сантиметрів, вага тримається в межах 540–590 кг.

Коні цієї породи мають довгу пропорційної голову, з мигдале-подібними, живими і виразними очима, широким чолом і вухами середньої довжини. Відмінною особливістю профілю є плавний вигин носа, успадкований від арабських коней. Шия потужна і сильна, широка біля основи з високим виходом і добре розвиненим гребенем. Вона чимось нагадує арку, з якої спадає пишна і шовковиста грива середньої довжини. Корпус у коней лузітанської породи округлий і широкий. У коня можна помітити потужні плечі і глибоку грудну клітку. Поперек потужний і широкий, нахил крупа плавний, а хвіст посаджений досить низько.Ноги щільні, не довгі, з плавними вигинами і розвиненими суглобами, щіток не мають і закінчуються акуратним копитом. Більшість сучасних коней луізітанської породи мають сіру або гніду масть, але вона може бути так само ізабеловою, булатною, або рудою.

Господарська характеристика

Лузітан швидко знаходять спільну мову з людьми, що дозволяє використовувати їх в якості спортивних коней. При цьому вони успішно виступають практично у всіх видах змагань. Можна залучати лузітанів до польових робіт або запрягати. Але лузітан не є великим конем, тому тривалий час витримувати навантаження він не може. Це потрібно брати до уваги, залучаючи тварину до польових робіт. На даний момент лузітано розлучаються як чистокровна порода коней, змішування допускається тільки всередині породних ліній з метою поліпшити чи інше властивість, і тим жеребців, які претендують бути записаними в племінну книгу, належить тестування крові.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus