Маремма

24
Маремма Джерело: zoo-dom.com.ua
Назва породи Маремма Maremma
Тип тварини Коні
Напрямок Коні - верхові
Компанії племрепродуктори ТОВ «Жашківський кінний завод»

Історія

Батьківщиною коней маремманської породи є Італія, область Тосканія. Їх походження до кінця не з’ясовано. Вважається, що маремма нащадки неапольських коней Федеріко Грісоні, який був засновником Неапольської академії верхової їзди і першим великим майстром класичної школи. У XIX ст. цих коней схрещували з норфольським роадстером і іншими англійськими породами. Племінна книга маремманської породи була заснована в 1980 році.

Стандарт породи

Маремма має висоту в холці близько 155 см. Екстер’єр може бути різним. Як правило, у цих коней довга і досить важка голова, хороша мускулиста шия, коротка рівна спина, низько посаджений хвіст. Покращення статури вдалося домогтися шляхом підливу крові англійських чистокровних коней.

Забарвлення маремма може бути будь-яким.

Господарська характеристика

Коні породи мареманно відмінні робочі тварини. Вони витривалі і дуже працездатні. Коники мають добрий характер і спокійну вдачу. Вони сильні і хоробрі. Маремма відрізняються відмінним здоров’ям, вони дуже економні в утриманні, невибагливі до їжі.

Маремманські коні служать в армії і поліції, працюють на полі. Їх використовують пастухи для роботи з великою рогатою худобою. У цієї породи є особлива вроджена якість слідувати за коровами і зганяти їх в стадо.

Маремма – атлетично складений, рухливий кінь, відомий своїми здібностями до стрибків. Їх часто використовують до різних дисциплінах кінного спорту, успішні вони в конкурі і подоланні перешкод.