Морган

Морган
bib.geМорган

Назва породи

Морган (Morgan)

Тип тварини

Коні

Напрямок

Коні - верхові

Компанії племрепродуктори

Історія

Порода морган зародилася в Західному Спрінгфілді, Массачусетс. Це перша порода коней виведена в США. Родоначальником породи був народжений в 1789 році жеребець морган, відомий під кличкою Фігур. Він належав бідному фермеру і використовувався ним у сільськогосподарських роботах. Іноді господар брав участь на ньому в перегонах і змаганнях в упряжках. Пізніше у віці одного року фігур був проданий шкільному вчителеві Джастіну Моргану, під чиїм ім’ям жеребець і став відомий. Походження жеребця невідомо, але очевидно його предками були чистокровні арабські коні, коби і голландські коні. Джастін Морган загинув в 30-річному віці від поранення, отриманого в бійці з іншим жеребцем. Він дав висококласне потомство. У XIX ст. морган залишався однією з ліній американської стандартбредної породи, а вже в 1906 з морганом стали вести племінну роботу як з окремою породою. У 1909 році був організований клуб любителів породи морган.

Стандарт породи

В даний час моргани мають висоту в холці близько 143–155 см і вага в середньому 450 кг. У них виразна голова з рівним або злегка увігнутим профілем, широким чолом, великими виразними очима і гострими вухами. Злегка вигнута шия, косе плече і виражений загривок, компактний глибокий тулуб з короткою спиною, опуклі ребра, широкі стегна, м’язистий круп з високо посадженим хвостом, густі грива і хвіст. У коней цієї породи горда постава і міцні ноги з добре вираженими сухожиллями і акуратними копитами. Основними мастями морганів є руда, гніда, іноді зустрічається ворона, паломіно, булана і навіть сіра.

Господарська характеристика

Моргани сильні, відважні і витривалі конячки. Вони мають добру вдачу і розвинений інтелект. Вважаються кращими для прогулянок кіньми і активно використовуються для іпотерапії. Багато представників породи також беруть участь в різноманітних видах кінного спорту. Моргани гарні для драйвінгу, шоу і пробігів. У морганів еластичні ходи зі збалансованою, легкою що летить риссю. Моргани дуже слухняні, грайливі і ніжні. Вони довго живуть, міцні і невибагливі, мають відмінне здоров’я.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus