Не-персе

35
Не-персе Джерело: thehorses.ru
Назва породи Не-персе Ne-perce
Тип тварини Коні
Напрямок Коні - верхові
Компанії племрепродуктори

Історія

Кінь не-персе родом з американського штату Айдахо. Ця порода дуже молода, робота по її створенню почалася лише в 1995 році в Лапві. Розведенням цих коней займається однойменне плем’я північноамериканських індіанців. Формування нової породи полягає в схрещуванні коней аппалуза старих ліній з ахалтекінцями. Метою такої племінної роботи є відновлення кінної культури не-персе, зруйнованої в XIX ст. Ця програма роботи з породою фінансується і підтримується Міністерством здоров’я США. Ахалтекінські жеребці були обрані для схрещувань через їх жвавість витривалість і, звичайно ж, незвичайну золотисту масть.

Стандарт породи

Типовий кінь не-персе має забарвлення паломіно. В цілому представники нової породи несуть в собі кращі якості батьківських порід. Висота не-персе в холці досягає найчастіше близько 150 см. Характерні для цієї породи і довгі плечі ахалтекінців, а також подовжена спина. Копита коней часто смугасті.

Господарська характеристика

Коні нової породи володіють м’яким, чутливим характером. Вони дуже розумні і кмітливі, добре ладнають з людиною і люблять її компанію. Не-персе добре підходять для різних дисциплін кінного спорту: скачок, стрибків, дресури, драйвінгу і т.д. У них жвавий плавний алюр, також вони відмінні скакуни.