Нова киргизька

61
Нова киргизька Джерело: i.mycdn.me
Назва породи Нова киргизька New Kyrgyz
Тип тварини Коны
Напрямок Коні - верхово-упряжні
Компанії племрепродуктори ТОВ «Племінне господарство «Бреч»

Історія

Нова киргизька порода – це верхово-упряжні порода коней Киргизії. Вона була виведена в 1954 році шляхом схрещування місцевих гірських коней з донськими і чистокровними верховими породами, з подальшим розведенням помісей в собі при культурно-табуному утриманні в умовах гірської місцевості. При формуванні табунів відбирали працездатних, продуктивних, пристосованих до місцевих умов особин. Потім їх спарювали між собою, щоб закріпити у потомства корисні якості. У віці 6–8 місяців лошат забирали, їх підгодовували сіном і концентратами. Кращий молодняк у віці півтора роки надходив в тренінг і випробовувався на іподромах в гладких скачках і національних кінних іграх. Найбільший внесок в роботу над новою породою внесли кандидат сільськогосподарських наук І. М. Чашкин (ВНІІК), Ф. А. Приходько, І. М. Кувшинов, В. А. Пржевалінский, Ч. Кудайбергенов, С. А. Кибкало та інші.

Стандарт породи

Висота новокіргізских коней близько 155 см, коса довжина тулуба — 158–159 см, обхват грудей — 185–187 см, обхват п’ястка — 19–21см. Це невеликі, міцні тварини. Для їх конституції характерний прямокутний формат, вирівняна лінія верху, часто шаблістість. Оброслість чубчика, гриви і хвоста середня, щітки на ногах невеликі. Кінцівки коней міцні з твердими копитами.

У породі виділяють три типи: основний, масивний і верховий.

Переважаючі масті в цій породі: руда (часто з золотистим відливом), гніда, рідше зустрічається ворона і сіра.

Господарська характеристика

Нові киргизькі коні мають відмінне здоров’я, довговічні. Вони працездатні, витривалі, пристосовані до гірських умов. Новокіргизькі кобили високомолочних, вони здатні давати до 20 л молока на добу. Це і м’ясна порода, добовий приріст у коней досягає 800–1000 г.

Також представники цієї породи жваві й активні.Цих конячок використовують в сільськогосподарських роботах, для випасання худоби в горах.