Ольденбурзька

217
Ольденбурзька Джерело: bib.ge
Назва породи Ольденбурзька Oldenburg
Тип тварини Коні
Напрямок Коні - верхово-упряжні
Компанії племрепродуктори ТОВ «Жашківський кінний завод» ТОВ «КСК «Гран Прі»

Історія

Батьківщиною ольденбурзького коня є Німеччина. Розведенням породи займаються переважно поблизу міста Ольденбург, внаслідок чого вона і отримала свою назву. Ольденбурзький кінь є одним з найбільш великих і важких. Також ці коні надзвичайно високі. Згадки про даній породі є ще в документах XVII століття. Селекціонери прагнули отримати упряжного коня, який зможе тягнути на собі карету з людьми. З поставленим завданням фахівці впоралися. Під час виведення породи використовувалися жеребці, привезені з Італії та Іспанії.

Стандарт породи

Висота в холці ольденбурзького коня становить у середньому 175 см. При цьому він має досить велику конституцію. Довжина тіла варіюється від 165 до 175 см. Обхват грудей при цьому становить в середньому 200 см. У коня добре розвинена мускулатура, сильні плечі і ноги. Якщо говорити про зовнішність, то голова ольденбурзького коня виглядає акуратно. На ній високо посаджені вуха. Гармонійно вписується в екстер’єр загривок правильної форми. Широкий круп добре розвинений. В цілому задня частина масивного коня є досить сильною. У цього скакуна широкі суглоби, копита, як і весь корпус, досить великі.

Господарська характеристика

Представники цієї породи дозрівають дещо раніше, ніж представники інших великих порід. Витривалість і високий зріст – особливості ольденбурзького коня. Німецькі скакуни можуть бути використані в якості робочої сили або візника. У давнину вони брали участь у військових діях. Завдяки малим габаритам, особини вселяли страх уже одним своїм виглядом, а высокорослость давала перевагу перед наїзниками на більш дрібних конях. Сьогодні ольденбурзькі коні успішно виступають на спортивних змаганнях. Правда, стрибки не підходять великому коню, а ось конкур і виїздка – це ті дисципліни, де вони можуть себе проявити. Також представники породи беруть участь у різного роду церемоніях.