Пенея

18
Пенея Джерело: konevedia.ru
Назва породи Пенея Penya
Тип тварини Коні
Напрямок Коні - верхово-упряжні
Компанії племрепродуктори

Історія

Пенея поні – це дуже рідкісна і стародавня порода. Ці поні живуть в гірських районах Еліс на півострові Пелопоннес. Імовірно, пенея поні є родичами грецького поні піндос. Хоча пенея досить стара порода, племінна книга цих конячок була відкрита відносно недавно – в 1995 році.

Сьогодні розводять варіації пенея поні, схрещені з англо-арабами, англо-норманами, ноніусом.

Стандарт породи

Висота поні пенея в холці досягає близько 140 см. У них важка статура з великою головою і дуже мускулистою шиєю. Представники цієї породи поні мають широку сильну спину, але при цьому слабкий і недостатньо розвинений круп. Кінцівки пенея дуже здорові і сильні, але часто спостерігається коров’ячий і шаблевидний постав.

Забарвлення в породі переважно чале, руде або вороне.

Господарська характеристика

Пенея використовуються для всіх видів робіт: в полі, в упряжі, для перенесення вантажів і верхової їзди. У цих поні дуже поступливий характер. Вони слухняні, добре ладнають з людиною. Пенея славляться відмінним здоров’ям. Вони надзвичайно наполегливі та витривалі, активні і працездатні. Пенея відомі своїм впевненим твердим кроком. Також у них хороші вроджені стрибкові якості. Їх часто спеціально навчають так званому «aravani», більш гладкому ходу, ніж їх вроджений. Пенея – прекрасні робочі коні.