Пінтабіан

104
Пінтабіан Джерело: thehorses.ru
Назва породи Пінтабіан Pintabian
Тип тварини Коні
Напрямок Коні - верхові
Компанії племрепродуктори

Історія

Порода пінтабіан є однією з наймолодших у світі. Офіційно вона була визнана лише в 1992 році, тоді ж був затверджений і стандарт породи. Виведена порода в результаті безперервного схрещування чистокровних арабських коней з представниками інших порід, що володіють мастю тобіана. Тобіана – це різновид рябої масті коли симетричний візерунок з великих плям правильної форми покриває безладно все тіло і білий колір зазвичай перетинає тіло між вухами і хвостом. Голова при цьому повинна повністю мати колір основної масті, можлива наявність різних міток. Всі чотири ноги зазвичай білі. В даний час пінтабіан вважається досить рідкісною породою. У світі зареєстровано всього близько 300 коней.

Стандарт породи

Забарвлення всіх коней цієї породи унікальне. Найбільше цінуються пінтабіани, у яких співвідношення плям дорівнює приблизно 50 % на 50 %.

Середня висота пінтабіана в холці досягає 145–158 см. Голова у них має увігнутий профіль, широко посаджені очі, і виразні ніздрі. У цих конячок невеликий круп, груди широкі, спина сильна, м’язиста, але досить коротка. Хвіст пінтабіана високо посаджений.

Господарська характеристика

У коня породи пінтабіан має бути більше 99 % арабської крові, тобто один з батьків повинен мати на 100 % арабську кров, а другий з батьків може бути пегим і нести в собі 99.2 % або більше арабської крові. При схрещуванні відсоток інших кровей поступово планомірно скорочували, щоб отримати чітку спадкову рису рябих особин з практично 100 % кров’ю араба. При цьому, якщо народжене від двох пінтабіанів лоша не має рябої масті, то його реєструють як племінного араба. Пінтабіани найчастіше витривалі, енергійні, рухливі, поступливі і дуже красиві.

Пінтабіан підходить і під опис породи пінто, але дана порода має більш конкретний опис. Коні цієї породи обов’язково повинні володіти арабською кров’ю і мати пегу масть.