Терська

82
Терська Джерело: bib.ge
Назва породи Терська Tersk
Тип тварини Коні
Напрямок Коні - верхові
Компанії племрепродуктори ТОВ «Український кінний клуб «Родео»

Історія

Терская порода є відносно молодою, їй близько 60 років. Робота по виведенню цієї породи була розпочата в 1921 році методом складного відтворювального схрещування коней арабської породи з такими породами як стрілецька, донська і ін. Досить вдало для виведення терської породи були використані жеребці стрілецької породи – Цілитель і Циліндр. В їх родоводі значився знаменитий арабський жеребець Обеян-Срібний. Головною перевагою нової породи стало чудове поєднання ошатної арабської зовнішності і елегантного ходу з більшим зростанням, хорошою пристосованістю до холодного р клімату і невибагливістю в утриманні. У листопаді 1948 року Терська порода була офіційно затверджена, як самостійна.

Стандарт породи

Кінь терської породи за екстер’єром схожий на арабського але крупніший за промірами: висота в холці у жеребців – 153,3 см, у кобил – 150,8 см.

Коса довжина тулуба у жеребців- 150,3 см, у кобил – 150,0 см.

Обхват п’ястка – 19,4 см і 18,7 см відповідно. Характеризується сухою конституцією з добре розвиненою мускулатурою. Має витончену легку голову з щучим або прямим профілем. Опуклий, широкий, щитовидної форми лоб.

Лебедина шия елегантно вигнута. Глибокий м’язистий корпус. Лопатка нормальної довжини, частіше косо поставлена. Широкий круп з високим поставом шовковистого хвоста, який при русі красиво вигинається.

Прямі, правильно поставлені, з маленькими, але міцними копитами ноги. Бабки середньої довжини з нормальним нахилом. Стегно довге, з прекрасно вираженої мускулатурою. Масть переважно сріблясто-сіра.

Господарська характеристика

Для цієї ї породи характерні витривалість, працездатність, висока плодючість. Рухи плавні, вільні, що летять. Властивий їй стрімкий і ефективний швидкий крок, динамічний галоп, вигідно відрізняють її від представників інших верхових порід. Чудово витримує пробіги на довгі дистанції, чому сприяє міцна конституція, сильний і міцний сухожильно-зв’язковий апарат. Характер лагідний, добрий. Кінь самостійно доглядає за своєю шкірою – любить валятися в пилу на спині. При цьому злиплі від поту волоски укладаються в напрямку природного росту, що важливо для комфортного самопочуття.