Угорська

144
Угорська Джерело: konevedia.ru
Назва породи Угорська Hungarian
Тип тварини Коні
Напрямок Коні - верхові
Компанії племрепродуктори

Історія

Угорська напівкровна (теплокровна, спортивна) порода була виведена в Державному Угорському кінному заводі Мьозохедьеше, а також в Кішбері і Кечкемете. Її виведенням зайнялися в 1960-х роках методом відтворювального добірного міжпородного схрещування декількох угорських порід коней: ганновера і голштинської породами. Потім підливали кров чистокровних верхових і арабських.

Стандарт породи

Висота угорського напівкровного коні досягає в середньому 160 – 163 см. Вони відрізняються пропорційною статурою і сильним крупом. А в цілому, екстер’єр їх може бути різним. Але в основному у них косо поставлені плечі, сильні ноги.

Масть породи може бути будь-яка одноколірна: сіра, гніда, руда або ворона.

Господарська характеристика

Угорські напівкровні коні виключно розумні, тямущі і кмітливі. Вони інтелігентні і елегантні, мають прекрасні здібностями до навчання і тренувань. Ці коні повністю відповідають вимогам сучасного спортивного коня. У них живий, активний темперамент. Коні угорської теплокровних породи придатні для всіх класичних видів кінного спорту: виїздки, конкуру, триборства. У них хороші рухи, особливо в галопі. Угорські напівкровки досягли великих успіхів в міжнародних змаганнях.

Серед жеребців-виробників постійно проводиться суворий відбір. Кращими представниками породи вважаються жеребці Ранді і Покер.