Уельський коб

103
Уельський коб Джерело: millionhorse.com
Назва породи Уельський коб Welsh cob
Тип тварини Коні
Напрямок Коні - верхово-упряжні
Компанії племрепродуктори

Історія

Уельський коб походить від уельського гірського поні, схрещеного з більш важким малим уельським поні. У його родоводі також є чистокровні верхові і арабські жеребці хрестоносців, а також домішки крові йоркширського каретного коня і норфольского роадстера. В результаті були отримані міцні і витривалі коні, що грали важливу роль як у воєнний, так і в мирний час. Уельських кобів використовували для екіпажів, фермерських робіт, поштових перевезень і в якості верхових військових коней. В ході Другої світової війни ця порода практично зникла, але в даний час відбувається її відродження і популяризація.

Стандарт породи

Уельський коб має зріст від 137 до 159 см в холці. Для них характерна невелика голова, вуха з загостреними кінчиками, великі, широко розставлені очі, довга шия, косо поставлені плечі, широкі груди, глибокий корпус, м’язистий круп, короткі і дуже сильні ноги з хорошими суглобами і міцними копитами.

Масть найчастіше – руда або гніда, рідше – ворона, солов’яна, сіра.

Господарська характеристика

Уельські коби відрізняються міцним здоров’ям, витривалістю і силою. Вони енергійні, працездатні і кмітливі, мають доброзичливий характер. Це універсальні коні. У них вроджена здатність до стрибків, хороша рись, рівновага і ритм. При повторному схрещуванні з чистокровними кіньми виходить унікальний верховий кінь. Уельські коби вважаються непоганими спортивними і мисливськими кіньми. Останнім часом вони мають великий успіх у міжнародних змаганнях з драйвінгу. Це відмінні коні для дітей та інвалідного кінного спорту. Вони гарні і в упряжі і під сідлом.