Фалабелла

454
Фалабелла Джерело: zoo-dom.com.ua
Назва породи Фалабелла Falabella
Тип тварини Коні
Напрямок Коні - упряжні
Компанії племрепродуктори

Історія

Порода Фалабелла унікальна – це найменші коні в світі, які, незважаючи на свої крихітні розміри, беруть активну участь в світовому кінному спорті.

Є безліч версій про походження цих крихітних коней – причому як схожих на правду, так і абсолютно казкових. Але найбільш правдоподібна версія стверджує, що у XIX столітті аргентинський поселенець на ім’я Ньютон одного разу натрапив біля водопою, куди приходили дикі тварини, крихітного жеребця. Той не був «карликовим» і відрізнявся дивно гармонійним статурою. Фермер взяв жеребця до себе і вирішив отримати від нього потомство. В 1977 році в Європі був створений перший завод коней Фалабелла, який, проте, вже в 1991 році був закритий. Перед цим, втім, мініатюрні коні встигли поширитися по всій Європі і сьогодні вже не є тією рідкісною екзотикою, якими були ще в середині XX століття. Але, незважаючи на це, ця порода все ще залишається досить рідкісною і дорогою – їх ціна часом не менше, ніж у великих коней благородних порід.

Стандарт породи

Ці маленькі тварини, в висоту не перевищують 86 сантиметрів у холці (зустрічаються коні висотою навіть 45 сантиметрів у холці) важать не більше 65 кілограм, А найменший жеребець цієї породи, Літл-Пампкін, досягав усього 35,5 сантиметрів у холці і важив трохи більше дев’яти кілограм.

На відміну від поні, з якими часто плутають представників цієї породи, Фалабелла складені дуже витончено і пропорційно. У них тонкі ноги і невеликі, відповідні їх розміру, копита. Вони трохи схожі на зменшену версію арабських коней або на гунтерів.

Господарська характеристика

Не дивлячись на свої невеликі розміри, фалабелла можуть тягнути легкий візок з дітьми, або одним дорослим. Фалабелла – дивно гарні в стрибках і легко долають перешкоди, роблячи це не тільки без проблем, але і з великим задоволенням.

Коні цієї породи відрізняються дуже добрим і м’яким характером і легко піддаються дресируванню. Більш того, цим тваринам приносить задоволення спілкування з людиною, і вони виконують команди не тільки з-за тренувань, але і для того, щоб порадувати свого власника.