Хакні

60
Хакні Джерело: bib.ge
Назва породи Хакні Hackney
Тип тварини Коні
Напрямок Коні - верхово-упряжні
Компанії племрепродуктори ТОВ «Племінне господарство «Бреч»

Історія

Норфолкський рисистий кінь або хакні – це англійська рисиста порода, яка була виведена в Норфолку, звідки і отримала свою назву. Вийшла вона в результаті схрещувань місцевої упряжної породи з чистокровною верховою та голландською породами приблизно в XVIII ст. Батьківщиною породи є Великобританія. В даний час поширена вона в Англії і США. Зараз норфольських рисистих використовують в якості упряжних і спортивних коней. Вони також були застосовані у виведенні рисистих порід в Америці і Франції, орловського рисака, а також упряжної торійської породи в Естонії.

Стандарт породи

Існує два типи цієї породи. Істинний родстер (великий, масивний кінь) зараз практично не зустрічається, а новий, більш легкий тип називається хакні.

Висота норфольского рисака в холці досягає 158 – 160 см. У представників цієї породи красива голова і шия, коротка і міцна спина. Ноги цих коней відносно короткі. Грива і хвіст у них короткі і негусті, волосся шовковисте. Масті в породі в основному гніда, ворона, каракова, руда, бура.

Господарська характеристика

Рись у них гарна, але не швидка. Жвавістю ця порода не відрізняється.

Сучасні хакні енергійні, іноді злегка нервові і надмірно збудливі. Для вершника це не дуже зручний кінь, але іноді їх використовують в змаганнях по манежній їзді і конкуру. Основним напрямком селекції в цій породі на сьогоднішній день стало вдосконалення ефектних характерних рухів для шоу. Кінь повинен вміти красиво подати себе. На шоу хакні демонструються в спеціальних одномісних екіпажах.