Шведська напівкровна

83
Шведська напівкровна Джерело: fanparty.ru
Назва породи Шведська напівкровна Swedish halfblood
Тип тварини Коні
Напрямок Коні - верхові
Компанії племрепродуктори ТОВ «Жашківський кінний завод» ТОВ «КСК «Гран Прі»

Історія

Шведська напівкровна порода коней з’явилася в Швеції в XVII ст, як кінь для військових потреб. Центром племінної роботи була Королівська стайня Стрьомсхольм в Флайінг. На формування породи вплинули європейські і східні жеребці, які схрещувалися з місцевими кобилами. Схрещування давали дуже неоднорідні результати, і неможливо було зафіксувати єдиний тип. З середини XVIII ст. посилився вплив кращих кровних ліній ганноверського і тракененського конезаводу. Племінна книга породи була заснована в 1874 році.

Стандарт породи

Зріст шведської напів кровної коливається від 157 до 168 см. У них середніх розмірів голова з короткими прямими вухами і великими очима. Шия представників породи довга і витончена, спина похила і сильна, прямі плечі, живіт глибокий, а груди розгорнуті. Кінцівки шведських напівкровок тонкі і сильні з короткими п’ястками, що виділяються сухожиллями і широкими вигнутими скакальними суглобами. Копита ніг цих конячок широкі і міцні, пропорційних форм.

Масть в породі в основному руда, гніда, сіра. В цілому екстер’єр шведської теплокровних благородний і красивий.

Господарська характеристика

У цих коней плавні, вільні рухи. Вони володіють доброю вдачею і хорошим характером. Для підтримки елітності породи шведські напівкровні жеребці піддаються ретельному сортуванні і проходять показові випробування, ветеринарний огляд і атестацію типу, екстер’єру і руху.

Основне застосування шведські напівкровні знайшли в кінному спорті. Вони незмінно показують високі результати на Олімпійських іграх. Ці коні успішні у всіх основних дисциплінах – виїздки, конкуру та триборства. Це універсальний спортивний кінь.