Шетландський поні

Шетландський поні
bib.geШетландський поні

Назва породи

Шетландський поні (Shetland pony)

Тип тварини

Коні

Напрямок

Коні - верхові

Компанії племрепродуктори

Історія

Шетландський поні – універсальна порода коней, широко поширена в усьому світі. Це одна з найчисленніших кінських порід взагалі і найпопулярніша серед порід поні. Зовнішній вигляд шетландських поні знайомий всім, адже він став своєрідним символом всіх маленьких конячок, але мало хто знає, що це одна з найстаріших порід коней і притому не декоративна, а цілком робоча. Місцем походження цієї породи є Шетлендські острови біля берегів Шотландії. Коні на цих островах жили вже в другому тисячолітті до нашої ери, так як острови були відносно ізольовані від континенту, то можна припустити, що ці коні і були прямими предками сучасних поні. Клімат Шетлендських островів суворіший, ніж на о. Британія, взимку тут постійно лежить сніг і нерідкі сильні морози, тому шетлендські поні пристосувалися переносити будь які тяготи погоди. Також вони відрізнялися не вибагливістю, здоров’ям, довголіттям. В 1890 була створена племінна книга цієї породи. З тих пір шетлендські поні поширилися по всьому світу.

Стандарт породи

Шетлендські поні – одна з самих низькорослих порід (висота в холці 75–107 см). Незважаючи на маленький зріст, ці коні мають міцну конституцію. У них невелика голова, часто з увігнутим профілем, маленькі вуха і широко розставлені очі. Шия коротка і мускулиста. Груди і загривок добре розвинені. Спина коротка і широка, круп округлий, а живіт великий і провисаючий. Кінцівки короткі, костисті, копита міцні, округлої форми. Відмінна риса шетлендських поні – довга, груба шерсть на тілі, дуже довгі і густі грива і хвіст. У породі зустрічаються практично всі масті. Найчастіше бувають вороні, сірі, руді, булані, пегі та чубарі поні.

Господарська характеристика

Це сміливі і самостійні конячки, які можуть піклуватися про себе самі, і жити своїм розумом. В даний час шетландські поні розлучилися зі своїм робочим минулим і є спортивними і прогулянковими кіньми. Поні широко використовуються в самих різних галузях. У першу чергу це незамінні коні для дитячих кінноспортивних клубів, їзда верхи на поні зводить ризик травматизму до мінімуму, тому діти можуть навчатися верховій їзді на поні вже з 4 років. Поні часто використовуються в дитячих оздоровчих курсах верхової їзди – іпотерапії. Більше того компактні розміри і розум цих конячок спонукали людей використовувати шетлендських поні як поводирів для сліпих. Також цю породу часто містять просто в якості експонатів в дитячих куточках зоопарків.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus