Ява поні

36
Ява поні Джерело: www.horsebreedspictures.co
Назва породи Ява поні Java ponі
Тип тварини Коні
Напрямок Коні - упряжні
Компанії племрепродуктори

Історія

Батьківщиною яванского поні є Індонезія, а саме острів Ява. Інші назви цієї породи ява поні або куміган. Він був виведений, ймовірно, в XVII ст. Взагалі, коні потрапили на архіпелаг з Індії та Китаю, потім їх привозили голландські та португальські колоністи, які в кінці XVI ст. стали засновувати тут фабрики. Саме голландська вестіндська компанія ініціювала виведення багатьох індонезійських порід за допомогою приливання східної крові. Використовувалися коні тоді для роботи в упряжі та перевезення різних вантажів. Місцеві породи переселенці схрещували з арабськими і берберійська кіньми, в результаті чого і виник яванський поні.

Стандарт породи

Висота ява поні досягає 125 см. У нього гарна голова з довгими вухами і виразними очима, коротка і дуже мускулиста шия, добре виражений загривок. Плечі куміганів косі, груди глибокі, круп злегка скошений, спина довга. Хвіст цих поні посаджений високо. Ноги сильні, але не дуже добре оформлені, з твердими міцними копитами. В цілому екстер’єр ява поні не дуже нагадує зовнішній вигляд предка-араба. Конституція кумігана легка, що, можливо є результатом недостатнього харчування. Забарвлення яванского поні може бути будь-яким.

Господарська характеристика

Яванський поні стійкий до спеки, дуже витривалий. Незважаючи на свій досить мініатюрний вид, куміган здатний довго і наполегливо працювати. Найголовніше заняття ява поні – упряжка в яванском кінному таксі. Ці маленькі тварини без пререшкод везуть людей і товар. Вони вважаються прекрасними в’ючними тваринами, а також годяться під сідло.

У ява поні дуже добрий характер, він має спокійний темперамент і слухняний характер.