Американський соболь

142
Американський соболь Джерело: nashi-kroliki.com
Назва породи Американський соболь American sable
Тип тварини Кролі
Напрямок Хутрові - хутрові
Компанії племрепродуктори

Історія

Подібне забарвлення сьогодні спостерігається у багатьох кроликів, але вперше воно було помічено в виводку американської шиншили в 20-і роки XX століття. Заводчики стали розводити незвично забарвлених особин, після чого порода отримала своє визнання і затверджений стандарт в 1931 році.

У ранні 1980-ті для неї наступили чорні дні, вона втратила популярність і мало не була виключена зі стандарту. Лінія не пропала зовсім тільки завдяки самовідданим зусиллям ентузіаста з Огайо, який практично поодинці відстояв і популяризував американського соболя.

Стандарт породи

Одна з маловідомих неймовірно красивих порід. Її особливості – округлий тип литого, гладкого тіла, і звичайно ж, приголомшливо ефектне м’яке хутро роллбек. Вага самців: 3 – 4 кг, самок: 3,5 – 4,5 кг. Забарвлення шкірки схоже на забарвлення соболя, звідки і пішла назва породи. На спині шерстка багатого коричневого кольору сепії, світліша на боках і темна, майже чорна на носі, вухах, ногах і хвості.

Очі повинні бути з ясним рубіновим відтінком. Забарвленням американський соболь зобов’язане гену під назвою «світла шиншила», (cchl або cch1). Якщо у кролика два таких гена, у нього буде дуже темний, майже чорне забарвлення, який називають тюленячим. Правильно пофарбований американський соболь має тільки один ген cchl і один гімалайський ген, або ген альбіноса.

Господарська характеристика

Американські соболі проявляють себе доброзичливими і спокійними. Їм подобається компанія інших кроликів і увагу людини. Вони люблять поспати в світлий час доби і можуть проспати більшу частину дня, в цілому невибагливі в утриманні. Будучи потривоженим, самець видає звуки і б’є ногою по підлозі клітки, прагнучи злякати супротивника.

Шерсть середньої довжини, красива, м’яка і дуже щільна. Шубка може линяти плямами і тому потрібно докласти зусиль, щоб тримати її в порядку.